środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Podziel się:

Podziel się:

Turniej BOCCIA

Dnia 19 listopada 2014 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie odbył się „Turniej Bocci” zorganizowany przez Orneckie Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Ornecie.


Boccia prócz walorów sportowo-rehabilitacyjnych mobilizuje uczestników do aktywności i przełamywania barier psychologicznych. Zaś turniej stworzył okazję do współzawodnictwa oraz integracji osób niepełnosprawnych. Pozytywne wrażenia towarzyszące grze zwiększają motywacje oraz wdrażają do systematyczności.

W rywalizacji udział wzięło sześć placówek, m.in. WTZ z Henrykowa, ŚDS z Henrykowa, PŚDS z Lidzbarka Warmińskiego, WTZ z Morąga oraz WTZ z Dobrego Miasta.
Zwycięstwo drużynowe przypadło zawodnikom z Lidzbarka Warmińskiego. Na podium znaleźli się organizatorzy – II miejsce oraz WTZ z Morąga- miejsce III.

Zawody przebiegły w wesołej atmosferze natomiast sama gra wzbudzała wiele emocji i dostarczała mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Przedsięwzięcie współfinansowane było przez Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim w ramach wykonania zadania publicznego – działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: WTZ Orneta oraz opublikowany na portalu Orneta: Turniej BOCCIA
Oceń artykuł:

(0)