środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Podziel się:

Podziel się:

BARBÓRKA, BARBÓRKA WESOŁY TO DZIEŃ…

To hasło przewodnie zorganizowanego 4 grudnia 2014 roku przez Orneckie Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych i Warsztat Terapii Zajęciowej w Ornecie[b]VIII Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.[/b]


W imprezie udział wzięli uczestnicy i opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy z Ornety, Henrykowa, Dobrego Miasta, Lidzbarka Warmińskiego a także rodzice i zaproszeni goście.
Zgodnie z wiodącym mottem głowy wszystkich obecnych zdobiły galowe czapki górnicze z kolorowymi pióropuszami, a zabawę uświetniały występy placówek z przygotowanymi pieśniami barbórkowymi. W przerwie przedstawiciele każdej placówki mogli wykazać się w teście wiedzy o święcie górnika, zaś pozostali zgromadzeni mieli możliwość uzupełnienia swoich informacji o nowe nieznane fakty. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „węglem rysowane”. Jury wyłoniło zwycięzcę węglowego dzieła.

Zabawa przebiegła w życzliwej i radosnej atmosferze. Świętowanie tak ważnego dnia, jest okazją do integracji i unaocznienia aktywności osób niepełnosprawnych.

Projekt dofinansowany ze środków przyznanych przez Zarząd Powiatu Lidzbarskiego w ramach dotacji na realizację zadania publicznego w ramach wykonania zadania publicznego.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: WTZ Orneta oraz opublikowany na portalu Orneta: Barbórka, Barbórka wesoły to dzień
Oceń artykuł:

(0)