Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Podziel się:

Podziel się:

Pejzaże w sercu artystki

Niepełnosprawność nie ogranicza możliwości realizowania ambitnych zamierzeń. Silna wola, naturalność, ale przede wszystkim determinacja w działaniu wzmacnia integracje społeczną i pozwala przekraczać własne granice.

Dnia 3.11.2017 r. w Galerii Art-Nova w Ornecie nastąpiło otwarcie wystawy "Pejzaże w sercu artystki". Maria Gucajtis, podopieczna Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych zaprezentowała swój dorobek i doświadczenie artystyczne zdobywane na przestrzeni siedmiu ostatnich lat. To w Warsztacie artystka tworzyła prace przekraczając granice własnej niepełnosprawności, pozbywając się poczucia niesprawiedliwości, a przede wszystkim dowartościowując się, iż pomimo wielu trudności z jakimi się zmaga w życiu codziennym, z ogromną determinacją potrafi przelać na płótno swą wrażliwość, delikatność i radość.
Wystawa przedstawia przybyłym twórczą siłę, wyobraźnię, intuicję oraz serce fotograficznego widzenia świata, przetworzonego przez osobowość i serce Marii.
Wśród prac królują głównie pejzaże, pojawia się również martwa natura, kwiaty oraz portrety.
Prace Marii Gucajtis można podziwiać w galerii Art- Nowa w Ornecie do 27 listopada.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: WTZ Orneta oraz opublikowany na portalu Orneta: Pejzaże w sercu artystki
Oceń artykuł:

(0)