środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Podziel się:

Podziel się:

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Orneckie Stowarzyszenie Wspierania osób Niepełnosprawnych w Ornecie wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej po raz IX zorganizowało Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

W imprezie uczestniczyło 6 placówek: ŚDS i WTZ z Henrykowa, PŚDS i ŚDS z Lidzbarka Warmińskiego, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz WTZ z Ornety.
Tego szczególnego dnia z zaszczytem bawiliśmy gości specjalnych, osoby zaprzyjaźnione z Warsztatami oraz rodziców podopiecznych.
Zgodnie z hasłem przewodnim: DISCO LAT 60 i 70’ obowiązywały stroje i muzyka z tamtych lat.
Po uroczystym rozpoczęciu balu przez Panią Kierownik Ewelinę Mieżaniec, zostały przeczytane życzenia od starosty Lidzbarskiego pana Jana Harhaja. Następnie każda z placówek zaprezentowała się w konkursie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Repertuar był bardzo szeroki, od polskiego „Wspomnienia „ Czesława Niemena, „Prześlicznej wiolonczelistki” Skaldów, po zagraniczne
Grease czy YMCA. Uczestnicy swoimi występami przywołali wiele wspomnień i uśmiechu na twarzach obecnych.
W trakcie zabawy został rozstrzygnięty konkurs artystyczny na najciekawszą pacyfkę. Tu placówki wykazały się ogromną kreatywnością i fantazją. Można było podziwiać pacyfki owijane włóczką, styropianowo –kwiatowe, z wykorzystaniem zdjęć oraz wykonane na oponie od motoru. To dowód na to, że wyobraźnia ludzka nie ma granic a pomysłowości nic nie stoi na przeszkodzie.
Całość uwieńczona była tańcami i poczęstunkiem. Przedstawiciele warsztatu z Ornety przygotowali kroki Disco, które zaprezentowali obecnym gościom zachęcając tym samym do włączenia się i wspólnego odtworzenia tańca.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: WTZ Orneta oraz opublikowany na portalu Orneta: Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Oceń artykuł:

(0)