Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Ekologiczno – artystyczna sztuka w mieście.

30 czerwca na placu Miejskiego Domu Kultury w Ornecie odbyła się impreza plenerowa EKO LAS – recyklingowy street art.

Celem imprezy było propagowanie ekologicznego stylu życia połączonego z aktywnością artystyczną w różnych odsłonach. Wydarzenie miało charakter edukacyjny i integracyjny dla całych rodzin.
Główny organizator MDK zapewnił wiele niezwykłych atrakcji. Uczestnicy mogli skorzystać z wiedzy i umiejętności zaproszonych gości m.in. Dr hab. Stanisława Czachorowskiego, prof. UWM, który wprowadził w magiczny świat smoków orneckich, leśnych drzew i kwiatów za pomocą kolorowych farb kładzionych w różnych interpretacjach na stare dachówki i kamienie przekazanych przez Agro - Auto Orneta. Nadleśnictwo Orneta ze swoim bogatym stoiskiem wprowadzało i zachęcało do zapoznania się ze światem ptaków, zwierząt i leśnych obyczajów. Stoisko WTZ Orneta wspólnie z dziećmi tworzyło kreatywne kolorowe prace w technice asamblaż. Nie zabrakło też rękodzieła w formie papierowej wikliny prowadzonej przez członków PZERI Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ornecie. Pracownicy Banku Sztumskiego oraz Urzędu Miejskiego w Ornecie, prowadzili edukację na temat segregacji śmieci i ekologicznych zagadnień oraz częstowali przysmakami specjalnie przygotowanymi na tą okazję. Dostarczona nam kora i trociny przez Warmtrak pozwoliła na stworzenie ekologicznej mandali w formie finezyjnych drzew i instalacji. Podczas imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na latawiec, prezentowali się również pomysłodawcy projektów Działaj Lokalnie w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018 ze środków NCK. Prowadzone były tańce integracyjne w rytm wiatru i muzyki podczas, których dzieci kontynuowały swoje artystyczne wizje i pomysły. W trakcie trwania imprezy dzieci za swoją aktywność twórczą otrzymały atrakcyjne nagrody.
Zwieńczeniem EKO LASU była część muzyczna wydarzenia.
Wystąpili : Tymoteusz Ławrukajtis, Agata Graczyk – Dragons, Fantastic Boys, Vani Davi.
Bez życzliwości i wsparcia wielu firm, instytucji i osób prywatnych nie byłoby tak udanej imprezy. I za to organizatorzy bardzo dziękują.
Szczególne podziękowania kierujemy do Gminnej Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ornecie, HARCMED oraz Marbo Meble Orneta.
Tekst: materiał organizatora
Zdjęcia: Robert Dubaj, Patryk Kowalewski Intelly.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Dubaj
Oceń artykuł:

(0)