Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

„Doskonalić strzelectwo to duża frajda”. Następne sukcesy orneckich strzelców.

Dnia 4 marca 2018r. na strzelnicy LOK w Olsztynie odbyły się indywidualne zawody strzeleckie o „Puchar Dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie” z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dla uczczenia Podziemia Niepodległościowego lat 1944 - 1963, w których udział wzięła reprezentacja KS „ALFA” Reduta Orneta w składzie: Mirosław Kurenda, Waldemar Olender, Karol Baciński, Tomasz Życzko, Mirosław Bieliński.

Do rywalizacji w dwóch kategoriach: karabin sportowy centralnego zapłonu – Kcz 10 - kal. 7,62 x 39, oraz z pistoletu sportowego „GLOCK 17” – Pcz 10 - kal. 9 mm przystąpiło 52 zawodników
i zawodniczek z regionu których sklasyfikowano indywidualnie oraz w dwuboju.
Strzelcy z Ornety nie zawiedli i wywalczyli czołowe miejsca. II miejsce z pistoletu zajął Mirosław Bieliński z wynikiem 89pkt/100, III miejsce z karabinu zajął Tomasz Życzko z wynikiem 90pkt/100, natomiast w dwuboju Mirosław Kurenda z wynikiem 176pkt/200 wywalczył IV miejsce.
Poza mroźną pogodą i przyjemną atmosferą rywalizacji, była okazja do nawiązania kontaktów
z pasjonatami strzelectwa z regionu a rozwijające się strzelectwo w Ornecie pokazuje, że warto inwestować w szkolenie.
Jak mówi Mirosław Kurenda - Kierownik Sekcji Strzeleckiej KS „Alfa” Reduta Orneta „Pomimo, że ta olimpijska dyscyplina sportu jeszcze raczkuje, to staramy się o poprawienie warunków treningowych, które pozwolą na osiąganie sukcesów na arenie wojewódzkiej jak i krajowej. Zachęcamy do śledzenia informacji dotyczących treningów i zawodów, których w 2018r. będzie wiele. To dzięki dofinansowaniu Gminy Orneta możemy zaoferować mieszkańcom możliwość aktywnego wypoczynku poza codziennymi obowiązkami.”
Na zakończenie zawodów po wręczeniu nagród organizatorzy ufundowali poczęstunek.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Dubaj oraz opublikowany na portalu Orneta: Doskonalić strzelectwo to duża frajda
Oceń artykuł:

(0)