Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Mikołaje w Ornecie również strzelają ...

10 grudnia na terenie obiektów OSiR Orneta odbyły Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Organizatorem był Klub Sportowy ALFA (Reduta Orneta).

O nagrody walczyło 15 zawodników i zawodniczek, w tym nowi członkowie Klubu Sportowego ALFA.
Bardzo ciepła i rodzinna atmosfera sprzyjała osiąganiu wysokich wyników.
Te spotkanie to też podsumowanie roku strzeleckiego 2017.
Zawody przeprowadzono w konkurencji karabinek i pistolet pneumatyczny. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy. Przygotowane nagrody zaskoczyły startujących. Każdy ze startujących otrzymał mikołajkowy prezent.
Frajdą dla zawodników były specjalnie przygotowane Mikołajkowe tarcze.


Członkowie Klubu Sportowego Alfa intensywnie działają już od ponad trzech lat. Zaangażowanie, sumienność i ogromne serce dla idei promowania sportu strzeleckiego dają coraz lepsze wyniki. Intensywne treningi, uczestnictwo w zawodach oraz realizacja projektów pozwoliła nie tylko wyłonić najlepszych , pozyskać broń zawodnicza ale też zachęcić lokalne społeczeństwo do aktywnego udziału w tym pasjonującym sporcie. Podczas realizacji projektu „Strzelecka Orneta” z rożnych form sportu strzeleckiego skorzystało ponad 800 uczestników.
„ 2017 rok był rokiem udanym dla klubu” pokreślą jeden z najlepszych strzelców
” drużynowo zdobyliśmy nie tylko punktowane miejsca na rożnych zawodach, ale również uznanie w gronie miłośników tego ciekawego sportu. Należy podkreślić uzyskanie I i IV miejsca na Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko Mazurskiego LZS, II i III miejsce w Zawodach o Puchar Starosty Braniewskiego, II miejsce w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich o puchar Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego, II miejsce w Zawodach Strzeleckich o puchar Dyrektora OSiR w Lidzbarku Warmińskim, III miejsce O puchar Dowódcy Garnizonu w Lidzbarku Warmińskim. No i co bardzo cieszy nasi zawodnicy w startach indywidualnych zdobywają coraz wyższe punktowane miejsca.”
Członkowie dynamicznie pozyskują fundusze na działalność, ale też w miarę możliwości wykonują własny sprzęt strzelecki. Pozwala to podnieść poziom organizowanych zawodów i treningów.
„Jesteśmy zadowoleni z tak aktywnej postawy Klubu Sportowego ALFA” mówił dyrektor OSiR pan Mirosław Bielinski.” w następnym roku planujemy adaptację jednego
z obiektów do potrzeb strzelnicy pneumatycznej, a tym wykonania 5 torów strzeleckich
z systemem transportu tarcz. W takie zespoły warto inwestować. Korzyść jest obopólna. Zarówno promowanie sportu i gminy Orneta, jak również aktywizowanie lokalnego społeczeństwa”.
Promocja tej dziedziny sportu w Ornecie jest bardzo efektywna. Coraz więcej osób zaczyna się poważnie interesować strzelectwem sportowym. Zwiększyła się liczba członków klubu. Szczególnie cieszy fakt , że zainteresowanie wykazuje spora część młodzieży.
Jak podkreślają najmłodsze uczestniczki zawodów Weronika i Ola: ” ….. tym sportem można się tylko pozytywnie zarazić. Daje frajdę i pozwala mile spędzić czas. Początki były trudne, słabe wyniki, chwila zwątpienia ale teraz widzimy, ze sumienność treningów odnosi coraz lepszy skutek.. Coraz więcej dziesiątek pojawia na naszych tarczach”
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Dubaj oraz opublikowany na portalu Orneta: Coraz więcej dziesiątek w Ornecie
Oceń artykuł:

(0)