Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada pomimo „sztormowej” pogody na jeziorze Wuksniki grupa miłośników nurkowania z AKP Skorpena oraz Stowarzyszenia Reduta Orneta obchodziła w sposób szczególny te ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

Przygotowania do podwodnych obchodów trwały kilka dni. Pasjonaci nurkowania stanęli na wysokości zadania i pokonali wszelkie trudności by w ten szczególny dzień pokazać swój patriotyzm.
Fantastyczny podwodny pochód przypominał kadry z filmów fantasy. Grupa płetwonurków ubrana w kombinezony wraz ze specjalistycznym wyposażeniem przypominała postacie z Gwiezdnych Wojen. „Przemaszerowała” pod wodą kilkaset metrów trzymając rozwinięte flagi narodowe.
Było to chyba pierwsza tego typu impreza pod wodą w naszym rejonie związana obchodami Święta Niepodległości przeprowadzona z większym rozmachem. „I na pewno nie ostatnia” zapewniają uczestnicy ”Dzisiejsza impreza miała szczególnych charakter i wymagała odpowiedniej oprawy. Co też się nam udało wykonać”.
W między czasie przybyły też inne grupy płetwonurków, którzy nagrodzili kolegów ciepłymi słowami za ich postawę.
Ci którzy nie mogli podziwiać podwodnych uroczystości mieli okazję porozmawiać z organizatorami jak również obejrzeć już nawodny barwny „przemarsz” w rejonie mola. A biało czerwone flagi powiewały na sztormowym wietrze aż do późnych godzin ….
„Skąd ten pomysł?” opowiada jeden z uczestników: „ to chęć pokazania jak można przez skuteczne formy przekazu zwrócić uwagę , szczególnie młodzieży,
na niezwykle interesujące karty naszej historii. Zarówno te zapomniane jak i wielkie rocznice jaka jest Święto Niepodległości. Dzięki takiej imprezie jesteśmy pewni ,
że można połączyć utrwalanie wartości przemijalnych jakim jest historia i dziedzictwo narodowe, tożsamości historycznej czy też pielęgnowanie patriotyzmu z aktywnym spędzaniem wolnego czasu”.
Należy podkreślić , że członkowie AKP Skorpena nie tylko rozwijają swoją pasję podwodnego pływania, ale też od wielu lat aktywnie uczestniczą w wielu imprezach związanych ekologią, edukacją, promowaniem aktywnego trybu życia czy też jak dzisiaj utrwalaniem historii.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Dubaj oraz opublikowany na portalu Orneta: Święto Niepodległości uczcili... pod wodą
Oceń artykuł:

(0)