Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Strzelectwo pneumatyczne na stałe zagościło w Ornecie.

12 listopada w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie odbyła się już IV edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Burmistrza Ornety.

12 listopada w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie odbyła się już IV edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Burmistrza Ornety.
Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Reduta Orneta, oczywiście przy dużym wsparciu OSiR Orneta. Nie zabrakło też firm i osób prywatnych, które wspierają działania na rzecz społeczeństwa, w tym rozwoju sportu strzeleckiego
w naszym regionie. Bez nich trudno byłoby skutecznie organizować imprezy służące rozwojowi społeczeństwa.
Szczególną rolę w promowaniu strzelectwa ogrywa Klub Sportowy ALFA, który od prawie dwóch lat działa jako integralna część Stowarzyszenia Reduta Orneta.

Na zawodach wystartowało ponad trzydziestu zawodników z naszego regionu. Miłym akcentem było pojawienie się przedstawicieli służb mundurowych. Sprawna organizacja, dobry poziom zawodników oraz cenne nagrody każdorazowo ściągają na orneckie imprezy strzeleckie sporą ilość miłośników sportu strzeleckiego.

Zawodnicy startowali drużynowo w kategorii MASTER i OPEN ( karabinek
i pistolet pneumatyczny).
Najlepsi ze startujących drużyn wystąpili w finale indywidualnym. A było o co walczyć. Oprócz pucharów, medali i dyplomów były też cenne nagrody rzeczowe.

Zawody te organizowane są w ramach projektu „Strzelecka Orneta” współfinansowanego ze środków gminy Orneta. Projekt ma celu popularyzowanie sportu strzeleckiego wśród społeczeństwa. Od kwietnia, w ramach tego projektu,
z różnych form strzelectwa skorzystało już około 800 uczestników. To dobry znak, aby kontynuować takie działania. Daje to wiele korzyści zarówno dla uczestników jak i gminy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Dubaj oraz opublikowany na portalu Orneta: Strzelectwo pneumatyczne na stałe zagościło w Ornecie
Oceń artykuł:

(0)