Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Podziel się:

Podziel się:

Strzelectwo sportowe zatacza coraz szersze kręgi w Ornecie.

17 września odbyła się już III edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Reduta Orneta.

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Reduta Orneta w ramach projektu „Strzelecka Orneta”. Na torach strzeleckich w hali sportowej OSiR Orneta stanęło prawie 50 zawodników z naszego regionu. Jak zwykle logistycznego wsparcia udzielił dyrektor OSiR.
Strzelania odbywały się z karabinka i pistoletu pneumatycznego w kategorii kobiet i mężczyzn.
Na podkreślenie należy fakt wprowadzenia pomocniczego (elektronicznego) systemu podsumowywania wyników, który na dzisiejszych zawodach świetnie się sprawdził.
Zawody strzeleckie to jedno z wielu działań promujących sport strzelecki nie tylko w Ornecie, ale i najbliższym regionie. Strzelectwo to dynamicznie rozwijająca się pasja coraz większej części naszego społeczeństwa. Aktywne działania podejmuje Klub Sportowy „Alfa” , który działa w strukturach Stowarzyszenia Reduta Orneta. To on pomaga pasjonatom strzelectwa rozwijać skrzydła.
Głównym motorem tych działań jest Waldemar Olender i Mirosław Kurenda. Dzięki nim coraz głośniej mówi się o sukcesach Klubu oraz dużej pracy jaka prowadzona jest na rzecz rozwoju strzelectwa w Ornecie. Zaangażowaniem i uporem wykonują wyposażenie strzeleckie, przygotowują zawody i pozyskują przychylność władz Ornety jak oraz ludzi dobrej woli.
Przybywa też nowych członków. Są również i trudności , które wpływają na efektywność np. treningów. Główną „bolączką” jest brak właściwego pomieszczenia na adaptacje dla strzelnicy sportowej. Takie przeszkody nie zrażają tych pozytywnie zakręconych sportowców. Oni po prostu realizują swoje pasje i marzenia. Organizatorzy serdecznie dziękują zawodnikom za sportową walkę oraz wszystkim , którzy pomogli przeprowadzić zawody jak również zawodnikom. RD


Wyniki zawodów:

Kategoria kobiety:
I miejsce Emilia ŁOMECKA
II miejsce Monika ŻYCZKO
III miejsce Kinga PALIMĄKA
IV miejsce Anna BORZYŃSKA
V miejsce Klaudia SZCZERBIK
VI miejsce Oliwia GODLEWSKA

Kategoria mężczyźni:
I miejsce Mirosław KURENDA
II miejsce Waldemar OLENDER
III miejsce Dariusz WOJCZULANIS
IV miejsce Łukasz PRZYBYŁOWSKI
V miejsce Mirosław BIELIŃSKI
VI miejsce Robert DZIADOSZ


Projekt współfinansowany jest przez Gminę Orneta.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Dubaj oraz opublikowany na portalu Orneta: Strzelectwo sportowe zatacza w Ornecie coraz szersze kręgi
Oceń artykuł:

(0)