środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Podziel się:

Podziel się:

Harcerska przygoda w Osetniku.

W lipcu odbył się kolejny obóz harcerski w Osetniku. Tym razem nad uroczą rzeką Wałszą. Ponad 140 harcerzy pod okiem doświadczonych instruktorów zdobywało doświadczenia w terenie.

To tradycja, że harcerze wybrali właśnie okolice Osetnika na swoje działania. Są one nie tylko piękne, ale też pełne historii. Warto wiedzieć , że w rejonie Osetnika stacjonowały oddziały wojsk, które stoczyły krwawą potyczkę w rejonie wsi Spędy (czerwiec 1807r.).
Dzięki dobrze układającej się współpracy między Hufcem ZHP Orneta,
a Stowarzyszeniem Reduta Orneta członkowie tego stowarzyszenie mogli wesprzeć harcerskie działania.
Specjaliści z Klubu Sportowego „Alfa” umożliwili uczestnikom obozu strzelanie z broni pneumatycznej jak również uczyli harcerzy budowy broni, zasad bezpieczeństwa oraz dobrego strzelania. Chętnych było sporo i tylko ograniczony czas instruktorów „zmusił” ekipę z Klubu do odjazdu. Trzeba nadmienić , że Klub ten jest integralną częścią Stowarzyszenia Reduta Orneta.
Dodatkowo miłośnicy rekonstrukcji historycznej (4 pułk jegierski) przygotowali mały obóz z okresu wojen napoleońskich pokazując epokowe wyposażenie, mundury a także broń. Niestety ze względu na zbyt małe środki finansowe Stowarzyszenie nie mogło przeprowadzić planowanego Historycznego Obozu z dwudniowym żołnierskim szkoleniem. Stowarzyszenie również demonstrowało praktyczne wykorzystanie podstawowego sprzętu obozowego jakim posługiwali się żołnierze z tamtych czasów. Harcerze wykorzystując swoją kulinarną kreatywność oraz żołnierski sprzęt obozowy przygotowali poczęstunek dla gości zaproszonych na „Dzień VIPa”: władz samorządowych, okolicznych rolników wspierających harcerskie działania oraz rodziców. Trzeba przyznać , że harcerze mają duży potencjał. Przygotowany posiłek był wyśmienity. Gratulujemy.
Część działań harcerzy można obejrzeć w skromnej fotorelacji.
Dziękujemy harcerzom za gościnność, zaproszenie na uroczyste ognisko jak również aktywnego uczestniczenia w harcerskich zajęciach. Niezapomniane wrażenia. RD
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Dubaj oraz opublikowany na portalu Orneta: Harcerska przygoda w Osetniku
Oceń artykuł:

(0)