Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

Strzelectwo sport dla wszystkich.

W niedzielny dzień, 15 listopada na terenie hali sportowej OSiR Orneta odbyły się II Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Ornety. Organizatorzy zawodów : OSiR Orneta, Urząd Miejski i Stowarzyszenie Reduta Orneta przygotowali dla miłośników strzelectwa możliwość sportowej rywalizacji w tym jakże ciekawym sporcie.

Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów na „starcie” stawiło się ponad 40 zawodników oraz 15 drużyn. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: pistoletu pneumatycznego PPN10, karabinka PPK10 oraz drużynowo. Szczególnie cieszy fakt, że wśród zawodników nie zabrakło młodzieży.
Nagroda główna Grand Prix Zawodów, ufundowana przez Burmistrza Ornety, przypadła panu Markowi Rutkowskiemu.
Zawody pokazały, że w lokalnej społeczności drzemie olbrzymi potencjał strzelecki. Zarówno zawodnicy indywidualni jak i drużyny wykazały ogromne zacięcie i chęć rywalizacji. Wyniki świadczyły o dobrym poziomie zarówno wytrawnych strzelców jak i tych, którzy zaczynają nową przygodę.
Na podkreślenie zasługuje liczne przybycie drużyn reprezentujących firmy i instytucje Ornety.
Sprawne i bezpieczne przeprowadzenie imprezy możliwe było dzięki wsparciu
i ofiarności wielu organizacji i osób prywatnych. Dużą pomoc wniosło Koło Strzeleckie „Warmiak”.
Ornecka impreza to przedewszyskim towarzyskie spotkanie pasjonatów. Nie było, ani przegranych, ani wygranych…Takie imprezy to zachęta do aktywnego spędzania czasu wolnego. Należy nadmienić, że od niedawna rozpoczęły się na hali sportowej OSiR Orneta treningi w strzelaniu z broni pneumatycznej prowadzane przez speców tej dziedziny sportu: pana Waldemara Olendera i Mirosława Kurendy.
Organizatorzy liczą na rozwój sportu strzeleckiego w gminie. Oczywiście bez przychylności i wsparcia instytucji i osób prywatnych trudnym będzie osiągania wysokich wyników.
A orneckie tradycje zobowiązują. Już od XV wieku w mieście istniało Bractwo Kurkowe , które swoja historię zamknęło w połowie XX wieku. Czas jest więc by dalej rozwijać zamiłowanie mieszkańców ku strzelaniu. Być może wśród nich znajdą się następcy Józefa Zapędzkiego czy Renaty Mauer…któż to wie ….

Wszystkim, którzy wsparli tą imprezę organizatorzy serdecznie dziękują. RD
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Dubaj oraz opublikowany na portalu Orneta: Strzelectwo sport dla wszystkich
Oceń artykuł:

(0)