środa, 21 marca 2018. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Profil użytkownika Robert Dubaj

„Doskonalić strzelectwo to duża frajda”. Następne sukcesy orneckich strzelców.

Dnia 4 marca 2018r. na strzelnicy LOK w Olsztynie odbyły się indywidualne zawody strzeleckie o „Puchar Dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie” z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dla uczczenia Podziemia Niepodległościowego lat 1944 - 1963, w których udział wzięła reprezentacja KS „ALFA” Reduta Orneta w składzie: Mirosław Kurenda, Waldemar Olender, Karol Baciński, Tomasz Życzko, Mirosław Bieliński.

Sport i pamięć o historii…

3 marca na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie odbyły się zawody strzeleckie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głównymi organizatorami był Klub Sportowy ALFA Stowarzyszenia Reduta Orneta i OSiR Orneta.

Sezon rekonstrukcji historycznych otwarty…

20 stycznia w Toprzynach , małej wiosce położnej niedaleko Górowa Iławieckiego, odbyła się już IX edycja spotkań grup rekonstrukcji historycznej okresu wojen napoleońskich.

W spotkaniu wzięło udział ponad 40 rekonstruktorów z całej Polski. „Ta z pozoru skromna impreza toprzyńska...

Wielkie Granie w Ornecie…

Już 26 raz w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy połączył mieszkańców Ornety i okolic. Znowu zabiły głośno serducha ludzi dobrej woli..

Szczególnie, że tym razem zbierano na pomoc dla najmłodszych. Noworodków, którym świat dopiero otworzył im okna na tęczę do słońca...i...

Mikołaje w Ornecie również strzelają ...

10 grudnia na terenie obiektów OSiR Orneta odbyły Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Organizatorem był Klub Sportowy ALFA (Reduta Orneta).

O nagrody walczyło 15 zawodników i zawodniczek, w tym nowi członkowie Klubu Sportowego ALFA. Bardzo ciepła i rodzinna atmosfera sprzyjała osiąganiu wysokich...

Ratujmy wspomnienia, które tak szybko odchodzą…

W połowie listopada w Ornecie odbyła się uroczystość zamykająca projekt ,,Opowieści łączą pokolenia” ukazujący wspomnienia zesłańców na Sybir i do Kazachstanu.

Ideą projektu było zacieśnienie i umocnienie więzi rodzinnych wielu pokoleń oraz zainteresowanie młodzieży historią...

Wielkie sprzątania jeziora Mildzie

Urlopowy sezon dawno się skończył, ale „wspomnień„ zostało sporo. Puszki, butelki, stosy papierów, szklane pułapki na dnie plaży naszych jezior i rzek…niestety, tak wygląda nasza rzeczywistość. Pomimo, że świadomość ekologiczna społeczeństwa wzrasta, nie zawsze idzie ona z praktyką.

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada pomimo „sztormowej” pogody na jeziorze Wuksniki grupa miłośników nurkowania z AKP Skorpena oraz Stowarzyszenia Reduta Orneta obchodziła w sposób szczególny te ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

Przygotowania do podwodnych obchodów trwały kilka dni. Pasjonaci nurkowania...

Strzelectwo pneumatyczne na stałe zagościło w Ornecie.

12 listopada w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie odbyła się już IV edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Burmistrza Ornety.

12 listopada w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie odbyła się już IV edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Burmistrza Ornety. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie...

Święto Seniorów

30 września w Miejskim Domu Kultury w Ornecie uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku i obchodzone corocznie 1 października.

W tym roku odbyła się już trzecia edycja tego wydarzenia. Organizatorem był...