Poniedziałek, 18 grudnia 2017. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Profil użytkownika Robert Dubaj

Mikołaje w Ornecie również strzelają ...

10 grudnia na terenie obiektów OSiR Orneta odbyły Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Organizatorem był Klub Sportowy ALFA (Reduta Orneta).

O nagrody walczyło 15 zawodników i zawodniczek, w tym nowi członkowie Klubu Sportowego ALFA. Bardzo ciepła i rodzinna atmosfera sprzyjała osiąganiu wysokich...

Ratujmy wspomnienia, które tak szybko odchodzą…

W połowie listopada w Ornecie odbyła się uroczystość zamykająca projekt ,,Opowieści łączą pokolenia” ukazujący wspomnienia zesłańców na Sybir i do Kazachstanu.

Ideą projektu było zacieśnienie i umocnienie więzi rodzinnych wielu pokoleń oraz zainteresowanie młodzieży historią...

Wielkie sprzątania jeziora Mildzie

Urlopowy sezon dawno się skończył, ale „wspomnień„ zostało sporo. Puszki, butelki, stosy papierów, szklane pułapki na dnie plaży naszych jezior i rzek…niestety, tak wygląda nasza rzeczywistość. Pomimo, że świadomość ekologiczna społeczeństwa wzrasta, nie zawsze idzie ona z praktyką.

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada pomimo „sztormowej” pogody na jeziorze Wuksniki grupa miłośników nurkowania z AKP Skorpena oraz Stowarzyszenia Reduta Orneta obchodziła w sposób szczególny te ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

Przygotowania do podwodnych obchodów trwały kilka dni. Pasjonaci nurkowania...

Strzelectwo pneumatyczne na stałe zagościło w Ornecie.

12 listopada w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie odbyła się już IV edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Burmistrza Ornety.

12 listopada w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie odbyła się już IV edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Burmistrza Ornety. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie...

Święto Seniorów

30 września w Miejskim Domu Kultury w Ornecie uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku i obchodzone corocznie 1 października.

W tym roku odbyła się już trzecia edycja tego wydarzenia. Organizatorem był...

Odtwórcy historii w Ornecie

8 października na przedpolach Ornety, rozgorzała walka gdzie strzały z broni broni, huk grantów, warkot pojazdów pancernych mieszał się z okrzykami atakujących wojsk...

W ten słoneczny dzień rekonstruktorzy ukazali zebranym widzom epizod walk z jesieni 1944 roku na terenach polskich, gdzie...

Strzelectwo sportowe zatacza coraz szersze kręgi w Ornecie.

17 września odbyła się już III edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Reduta Orneta.

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Reduta Orneta w ramach projektu „Strzelecka Orneta”. Na torach strzeleckich w hali sportowej OSiR Orneta stanęło prawie 50 zawodników...

Zmagania Enduro na półmetku.

„Dust to Glory”, ”Jazda na krawędzi” czy „Szybcy i wściekli” to filmy , gdzie kadry niesamowitych pościgów, karkołomnych akrobacji, walki z torem i zawodnikami, przekraczaniem prędkości o których zwykli śmiertelnicy mogą tylko pomarzyć, przeplatają się z wielką pasją szybkości i jazdy na motocyklu. Podobne sceny można było zobaczyć na lidzbarskim torze Enduro.

Harcerska przygoda w Osetniku.

W lipcu odbył się kolejny obóz harcerski w Osetniku. Tym razem nad uroczą rzeką Wałszą. Ponad 140 harcerzy pod okiem doświadczonych instruktorów zdobywało doświadczenia w terenie.

To tradycja, że harcerze wybrali właśnie okolice Osetnika na swoje działania. Są one nie tylko piękne,...