Czwartek, 19 października 2017. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Profil użytkownika Robert Dubaj

Święto Seniorów

30 września w Miejskim Domu Kultury w Ornecie uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku i obchodzone corocznie 1 października.

W tym roku odbyła się już trzecia edycja tego wydarzenia. Organizatorem był...

Odtwórcy historii w Ornecie

8 października na przedpolach Ornety, rozgorzała walka gdzie strzały z broni broni, huk grantów, warkot pojazdów pancernych mieszał się z okrzykami atakujących wojsk...

W ten słoneczny dzień rekonstruktorzy ukazali zebranym widzom epizod walk z jesieni 1944 roku na terenach polskich, gdzie...

Strzelectwo sportowe zatacza coraz szersze kręgi w Ornecie.

17 września odbyła się już III edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Reduta Orneta.

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Reduta Orneta w ramach projektu „Strzelecka Orneta”. Na torach strzeleckich w hali sportowej OSiR Orneta stanęło prawie 50 zawodników...

Zmagania Enduro na półmetku.

„Dust to Glory”, ”Jazda na krawędzi” czy „Szybcy i wściekli” to filmy , gdzie kadry niesamowitych pościgów, karkołomnych akrobacji, walki z torem i zawodnikami, przekraczaniem prędkości o których zwykli śmiertelnicy mogą tylko pomarzyć, przeplatają się z wielką pasją szybkości i jazdy na motocyklu. Podobne sceny można było zobaczyć na lidzbarskim torze Enduro.

Harcerska przygoda w Osetniku.

W lipcu odbył się kolejny obóz harcerski w Osetniku. Tym razem nad uroczą rzeką Wałszą. Ponad 140 harcerzy pod okiem doświadczonych instruktorów zdobywało doświadczenia w terenie.

To tradycja, że harcerze wybrali właśnie okolice Osetnika na swoje działania. Są one nie tylko piękne,...

Zabytkowy pociąg zawitał do Ornety.

Wielką niespodziankę sprawiły Koleje Dolnośląskie mieszkańcom Ornety. W sobotę 22 lipca na peron stacji Orneta wjechał gwiżdżąc i posapując skład osobowy sprzed ponad 40 lat.

I to nie byle jaki…zabytkowy skład został ochrzczony jako MAZURY. Nie można też zapomnieć , że Orneta to...

Lotnicze spotkania na orneckim lotnisku

W słoneczną niedzielę 9 lipca niebo nad Orneta zawładnęły skrzydlate maszyny. W tym dniu na płycie byłego wojskowego lotniska odbył się Piknik Lotniczy „Ornecki Ikar”.

Organizatorzy imprezy we współpracy z regionalnymi aeroklubami, właścicielami samolotów, modelarzami, paralotniarzami...

Światowe sławy modelarstwa okrętowego walczyły w Ornecie.

W dniach 4 – 11 lipca 2017 roku w Ornecie odbyły się Mistrzostwa Świata Pływających Modeli Redukcyjnych klas NS . Głównymi organizatorami było Miasto Orneta , Światowa Organizacja Modelarzy Okrętowych i Sportu Modelarskiego NAVIGA oraz Liga Obrony Kraju. Patronat honorowy objął Wojewoda Warmińsko -Mazurski Artur Chojecki. Całą imprezę wspierały instytucje, organizacje, sponsorzy zarówno lokalni jak i zagraniczni.

Wojska napoleońskie i rosyjskie wkroczyły do Ldzbraka Warmińskiego....

W sobotnie popołudnie historia sprzed 200 lat ożyła na polach Heilsbergu.

Naprawdę warto było zobaczyć barwna inscenizacje przypominającą o wydarzeniach na polach Lidzbarka Warmińskiego, gdzie 200 lat temu starły się wojska napoleońskie z armia rosyjską.

Mistrzowskie wydobycie pali z orneckiego jeziora.

W słoneczny poranek 6 czerwca grupa specjalistów i pasjonatów rozpoczęła oczyszczanie torów wodnych dla „małej żeglugi” na jeziorze Mieczowym w Ornecie.

Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu płetwonurków z Akademickiego Klubu Płetwonurków Skorpena, członków Stowarzyszenia Reduta Orneta...