Niedziela, 20 sierpnia 2017. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Profil użytkownika Robert Dubaj

Harcerska przygoda w Osetniku.

W lipcu odbył się kolejny obóz harcerski w Osetniku. Tym razem nad uroczą rzeką Wałszą. Ponad 140 harcerzy pod okiem doświadczonych instruktorów zdobywało doświadczenia w terenie.

To tradycja, że harcerze wybrali właśnie okolice Osetnika na swoje działania. Są one nie tylko piękne,...

Zabytkowy pociąg zawitał do Ornety.

Wielką niespodziankę sprawiły Koleje Dolnośląskie mieszkańcom Ornety. W sobotę 22 lipca na peron stacji Orneta wjechał gwiżdżąc i posapując skład osobowy sprzed ponad 40 lat.

I to nie byle jaki…zabytkowy skład został ochrzczony jako MAZURY. Nie można też zapomnieć , że Orneta to...

Lotnicze spotkania na orneckim lotnisku

W słoneczną niedzielę 9 lipca niebo nad Orneta zawładnęły skrzydlate maszyny. W tym dniu na płycie byłego wojskowego lotniska odbył się Piknik Lotniczy „Ornecki Ikar”.

Organizatorzy imprezy we współpracy z regionalnymi aeroklubami, właścicielami samolotów, modelarzami, paralotniarzami...

Światowe sławy modelarstwa okrętowego walczyły w Ornecie.

W dniach 4 – 11 lipca 2017 roku w Ornecie odbyły się Mistrzostwa Świata Pływających Modeli Redukcyjnych klas NS . Głównymi organizatorami było Miasto Orneta , Światowa Organizacja Modelarzy Okrętowych i Sportu Modelarskiego NAVIGA oraz Liga Obrony Kraju. Patronat honorowy objął Wojewoda Warmińsko -Mazurski Artur Chojecki. Całą imprezę wspierały instytucje, organizacje, sponsorzy zarówno lokalni jak i zagraniczni.

Wojska napoleońskie i rosyjskie wkroczyły do Ldzbraka Warmińskiego....

W sobotnie popołudnie historia sprzed 200 lat ożyła na polach Heilsbergu.

Naprawdę warto było zobaczyć barwna inscenizacje przypominającą o wydarzeniach na polach Lidzbarka Warmińskiego, gdzie 200 lat temu starły się wojska napoleońskie z armia rosyjską.

Mistrzowskie wydobycie pali z orneckiego jeziora.

W słoneczny poranek 6 czerwca grupa specjalistów i pasjonatów rozpoczęła oczyszczanie torów wodnych dla „małej żeglugi” na jeziorze Mieczowym w Ornecie.

Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu płetwonurków z Akademickiego Klubu Płetwonurków Skorpena, członków Stowarzyszenia Reduta Orneta...

Warmińska Motomajówka – motocyklowa impreza bez granic

To już IX edycja Warmińskiej Motomajówki w Krośnie. Tradycją jest coroczne organizowanie tej imprezy w drugą niedzielę maja.

W słoneczny dzień, 14 maja do małej acz urokliwej miejscowości przyjechało kilkaset motocyklistów. Imprezę zorganizował Warmiński Klub Motocyklowy „Drager”...

To już III edycja Europejskiej Nocy Muzeów w Ornecie…..

13 maja obok Pragi, Moskwy, Paryża, Berlina , Mediolanu, Wilna, Lublina i wielu innych miast Europy, Orneta otworzyła swe historyczne podwoje dla chętnych poznania tajemnic tego miasta.

Jedno jest pewne, miasto nad Drwęca Warmińską szczycące się wspaniałym herbem smoka , a w Polsce jest ich...

Podwodne spotkania pełne wrażeń

W słoneczny wiosenny poranek nad jez. Wuksniki spotkali się miłośnicy pasji nurkowania.

Jezioro znane w środowisku , niezbyt oblegane przez nurków, czasami na brzegu można zobaczyć kilka osób ze sprzętem do nurkowania…. a tym razem pomimo zimna, był to prawie zlot. Nad brzegiem jeszcze sennego...

IX WARMIŃSKA MOTOMAJÓWKA

14.05.2017r. to dzień dziewiątej „Warmińskiej Motomajówki” organizowanej przez członków orneckiego klubu motocyklowego „Drager”.

Już tradycją się stało, że malutka miejscowość Krosno koło Ornety stała się miejscem tej imprezy. Jest to malowniczo położone miejsce do którego...