Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Podziel się:

Podziel się:

Nowo powstały oddział Ligi Obrony Kraju w Ornecie - KS "Orneckie Smoki" LOK Orneta

KS „Orneckie Smoki” LOK Orneta

We wrześniu 2019 grupa zapaleńców amatorskiego strzelectwa oraz aktywnego spędzania czasu, postanowiła założyć klub strzelecki dla dzieci i dorosłych. Ta właśnie grupa pozytywnie zakręconych od lat 5 do 105, przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim Ligi Obrony Kraju w Olsztynie, skierowała swoje działania na tory prowadzące do celu jaki zamierzali osiągnąć. Ogromną pomoc okazał nam Burmistrz Ornety oraz Urząd Miasta w Ornecie, wyznaczając i przekazując nam lokal do zagospodarowania, bez którego tak naprawdę nie mielibyśmy się gdzie spotykać.
Wiele wskazówek i pomocy otrzymaliśmy od Zarządu Powiatowego LOK w Lidzbarku Warmińskim i KS „Warmiak”, co bardzo zaoszczędziło nam czasu na załatwianie wielu spraw biurowych i technicznych.
Grupa rodziców oraz dzieci i młodzieży, po kilkumiesięcznej pracy, wylewając swój pot po wypełnieniu swoich obowiązków związanych z pracą zawodową, jak i obowiązkami domowymi, tak naprawdę wieloma popołudniami, setkami godzin pracy wyremontowała i doprowadziła do stanu użytku przekazany lokal.
Obecnie prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży, oraz dla dorosłych osób zainteresowanych pneumatycznym strzelectwem sportowym.
Remont wciąż trwa, i dopracowywane są ostatnie sprawy , które jednak nie przeszkadzają w odbywaniu się zajęć.
Tak naprawdę pomogło nam też wiele ludzi dobrej woli oraz firm które wsparły nas w ciężkich początkach naszej działalności, i to zaprocentowało.
My sami też chcąc się odwdzięczyć i pokazać innym obserwatorom oraz wychowankom, że nie tylko to wszystko polega na braniu, trzeba też dawać i pomagać na tyle ile możemy. Wpadliśmy na pomysł i zorganizowaliśmy zawody strzeleckie z których cały dochód przeznaczyliśmy na WOŚP, oraz trzy osoby z naszego klubu podjęły się wolontariatu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przed nami rok pełen wyzwań, ale zadowolone twarze naszych wychowanków, błysk w oku dorosłych po trafieniu „dziesiątki”, oraz wspólne spędzanie czasu dzieci z rodzicami daje nam siłę na kolejne działania KS „Orneckie Smoki” LOK Orneta.
Autor: Sebastian Leszczyński
fot. Sebastian Leszczyński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: FOTOSAYIAN oraz opublikowany na portalu Orneta: Nowy Klub Strzelecki „Orneckie Smoki” LOK Orneta
Oceń artykuł:

(0)