środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Orneckie Smoki zbierają pieniądze

2020-09-30 10:00:00 (ost. akt: 2020-09-30 10:37:50)

Autor zdjęcia: materiały Koła Strzeleckiego LOK "Orneckie Smoki"

Koło Strzeleckie LOK "Orneckie Smoki" zbiera na zrzutka.pl pieniądze na "sprzęt sportowy dla młodzieży na zawody oraz remoncik pomieszczenia". Grupa działa niecały rok, ale jest bardzo aktywna. Prowadzi nieodpłatnie zajęcia ze strzelectwa sportowego dla dzieci i młodzieży.

— Wpadliśmy na pomysł, aby w naszej miejscowości założyć koło strzeleckie, nazwaliśmy się "Orneckie Smoki" LOK Orneta — opowiada Sebastian Leszczyński — Jest nas kilka dorosłych osób, prowadzimy zajęcia ze strzelectwa sportowego dla dzieci i młodzieży. Działamy nieodpłatnie.

Wielkim i miłym zaskoczeniem było to, że od miasta otrzymaliśmy w użyczeniu lokal do remontu, który powolutku odnawiamy we własnym zakresie. Ze składek, jakie ustaliliśmy, starcza nam na tarcze i śrut (nie są to wielkie składki, aby nie było to duże obciążenie dla domowych budżetów). Dzieci i młodzież uczęszczają na zajęcia dwa razy w tygodniu, plus ewentualne zawody. Dysponujemy kilkudziesięcioletnim, aczkolwiek dobrym sprzętem, to jeżeli chodzi o karabinki pneumatyczne. Natomiast jeżeli chodzi o pistolety, jest gorzej, mamy praktycznie zwykłe wiatrówki.

Podopieczni "Orneckich Smoków" mogliby brać udział w zawodach rangi wojewódzkiej, a nawet ogólnopolskiej, bo mają ku temu potencjał: talent i chęci.

— Niestety na tego rodzaju zawodach talent i chęci już nie wystarczą, potrzebny jest profesjonalny pistolet, z legalizacją kartusza. Tak dla porównania, to tak jakby ktoś startował w formule pierwszej zdezelowanym maluchem, ale miał talent i chęci. W tym przypadku nie to wystarcza — tłumaczy pan Sebastian. — Koszt takiego używanego pistoletu z gwarancją, to około 3-4 tysiące złotych.

Za pozostałą kwotę, którą uda się zebrać członkowie orneckiego Koła Strzeleckiego chcą wyremontować pomieszczenie, w którym organizowaliby szkolenia, zebrania, czy kursy dla swoich podopiecznych i innych zainteresowanych osób.

Na zajęcia do "Orneckich Smoków" uczęszcza około 30 młodych ludzi z Ornety i okolic miasta.

— Miło nam, że możemy w ten sposób organizować im wolny czas — kontynuuje Sebastian Leszczyński. — Jesteśmy zwykłymi ludźmi — pracującymi, mającymi rodziny. Robimy co możemy. Często po pracy remontowaliśmy lokal wraz z dziećmi do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych.

Wolne chwile poświęcamy na doprowadzanie lokalu do porządku. Niedawno podłączyliśmy bieżącą wodę i nie musimy już jej nosić w bańkach 5l. Dla nas to też wielki sukces i udogodnienie. Myślę, że nasze Koło Strzeleckie daje naszej młodzieży możliwości rozwijania się, i to nie tylko w sferze sportu, ale też integracji międzyludzkiej. Zdobywają również nowe doświadczenia. Odczuwają sukcesy i ponoszą porażki, co hartuje ich charaktery. To Koło to także miejsce zwykłych rozmów i dzielenia się doświadczeniami, czy wrażeniami.
lub

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages