Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Pobił znajomego i zostawił na śmierć. Podejrzany o zabójstwo stanie przed sądem

2019-08-13 15:00:00 (ost. akt: 2019-08-13 15:50:57)

Autor zdjęcia: archiwum policji

We wrześniu sąd okręgowy zacznie rozpoznanie sprawy o zabójstwo, do którego doszło na przełomie stycznia i lutego w Ornecie. Śmierć w wyniku pobicia poniósł wówczas 59-letni Stanisław S. Oskarżonym jest 46-letni Artur M.

Była noc 31 stycznia 2019 roku. Do Stanisława S. przyszedł Artur M. z koleżanką. W mieszkaniu była także konkubina późniejszej ofiary napaści. Wszyscy pili alkohol. W pewnym momencie, bez wyraźnego powodu, Artur M. rzucił się do gospodarza, chwycił za ubrania, przewrócił na podłogę i zaczął okładać.

— Wielokrotnie uderzał tego mężczyznę zaciśniętymi pięściami po twarzy, kopał po całym ciele — relacjonuje szef lidzbarskiej prokuratury Andrzej Krzywiel. — Spowodował szereg ran twarzoczaszki, stłuczenia głowy, ostry prawostronny krwiak podtwardówkowy, stłuczenia klatki piersiowej, złamanie 5 żeber. Stanisław S. zmarł na skutek ostrego krwiaka podtwardówkowego.

Jednak, jak się okazuje, ofiara żyła tuż po pobiciu. Kiedy Artur M. bił gospodarza mieszkania, kobieta, która przyszła z agresorem, próbowała go odciągnąć od pokrzywdzonego, jednak ten ją odepchnął, po czym zaciągnął Stanisława S. do drugiego pomieszczenia, tam oparł go o łóżko.

W tym czasie konkubina pobitego bała się nawet odezwać. Żadna z kobiet nie miała przy sobie telefonu, widząc obrażenia Stanisława S. poprosiły Artura M. o wezwanie pomocy, jednak ten nie tylko odmówił, ale też zakazał tego obu kobietom, grożąc im pobiciem. Po czym wyszedł z mieszkania, mówiąc, że będzie obserwował dom, czy kobiety nie wychodzą po pomoc.

Obie więc zostały w mieszkaniu z pobitym Stanisławem S. Położyły się i zasnęły.

Artur M. wrócił następnego dnia. Stanisław S. jeszcze wtedy żył. Podejrzany kazał kobietom przebrać ofiarę pobicia i obmyć. Wtedy to jedna z kobiet próbowała wyjść po pomoc, ale agresor chwycił ją za kurtkę i rzucił na kanapę.

W końcu wszyscy wyszli z mieszkania zostawiając pobitego. Jego konkubina pojawiła się w domu dopiero następnego dnia, czyli 2 lutego około godz. 10:00. Kiedy weszła do mieszkania Stanisław S. już nie żył. Pobiegła do sąsiadów, aby wezwać karetkę. Lekarz pogotowia stwierdził zgon.

Policjanci szybko zatrzymali podejrzanego, trafił do aresztu policyjnego. Prokurator rejonowy złożył do sądu rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Artur M. był wielokrotnie karany, między innymi za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i znieważanie policjantów. Tym razem działał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim akt oskarżenia przeciwko Arturowi M. wniosła do sądu okręgowego 28 czerwca. Sąd wyznaczył rozprawę na pierwszą połowę września.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Znajomy #2780127 | 5.173.*.* 21 sie 2019 22:57

  Dożywocie dla tego elementu społecznego. Znałem ofiarę kupę lat. Niczym na to nie zasłużył. Spoczywaj w pokoju.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. LW #2778520 | 77.253.*.* 18 sie 2019 23:10

  W lidzbarku też jeden pobił kolesia, że zmarł i jakoś o tym cisza.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. git #2776873 | 195.136.*.* 14 sie 2019 10:03

  nie było mnie tam, ale taką ściemą pachnie, zaraz sie okaże, że tylko razem pilii to nie alkohol a oranżadę, , a facet spadł ze schodów, i wogóle go tam nie było tylko przyszedł z innej mijescowości, a tam byli kosmici, a facet nic nie pamieta itp, itd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Marianna #2776716 | 188.146.*.* 13 sie 2019 22:37

  W tamtych okolicach to chyba jakaś patologia żyje - nawet (emerytowani) policjanci okazują się być przestępcami, a ich dzieci - podwójnymi...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages