Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Przenieśliśmy się w czasy drugiej wojny

2019-07-16 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-16 14:55:29)

Autor zdjęcia: Paweł Pudłowski

Jedną z największych atrakcji tegorocznych Dni Ornety był Pierwszy Warmiński Wielobój Spadochronowy Driel — Oosterbeek. Impreza trwała aż trzy dni — od 12 do 14 lipca i przeniosła jej uczestników w czas drugiej wojny światowej.

Pierwszy dzień był przeznaczony dla rekonstruktorów, ale już w sobotę 13 lipca na terenie orneckiego lotniska pojawili się rekonstruktorzy między innymi z GRH 9 Pułk Strzelców Konnych Grajewo, GH Guttstadt, SRH Barbarossa, GRH Johannisburg, GH Ostpreussen, Stowarzyszenie PSZ, Lubelska Grupa Rekonstrukcji Historycznej FRONT, Pułk 37, LHG First on Fight, Stowarzyszenie Zachód 1944, PATFINDER Poland, GRH LC Mława, GRH Tobie Polsko, GH Arnhem. Tam organizatorzy przedstawili inscenizację obrony zrzutowiska Driel, a następnie uczestnicy imprezy udali się do koszar wojskowych, gdzie odbyło się spotkanie z Holenderskim Ruchem Oporu oraz rekonstrukcja walki ulicznej.

Rekonstruktorzy pojawili się także w centrum Ornety. Mieszkańcy mogli spotkać się z ludźmi, którzy tak bardzo interesują się losami drugiej wojny światowej, że poświęcają mu swój wolny czas. Tego dnia odbyła się też inscenizacja forsowania Renu.

W niedzielę rekonstruktorzy pojawili się nad Jeziorem Mieczowym, gdzie odbył się wielobój spadochronowy. Dzisiaj publikujemy zdjęcia autorstwa Pawła Pudłowskiego, żebyście państwo mogli poczuć przez chwilę atmosferę tego niezwykłego wydarzenia.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fotosayian #2763257 | 37.47.*.* 16 lip 2019 22:48

    było świetnie, rewelka, te opisy, wybuchy, narrator

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages