Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

W życiu trzeba być odważnym i wychodzić szczęściu naprzeciw

2019-07-11 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-12 15:42:57)

Trwa nasz plebiscyt na Dziewczynę Lata. Jedną z kandydatek jest ornecianka — Natalia Stankiewicz. — Odważyłam się zgłosić, bo chcę pokazać innym samotnym mamom, że można i trzeba być w życiu odważnym, nie bać się wyjść do ludzi — mówi.

Natalia Stankiewicz w Ornecie mieszka od urodzenia. Jest samotną mamą trójki dzieci — dziesięcioletniej Laury, sześcioletniego Macieja i trzyletniego Kacpra. W tej chwili korzysta z urlopu wychowawczego, ale już rozgląda się za pracą.

Jest absolwentką Technikum Ekonomicznego w Ornecie. Naukę skończyła na szkole średniej, bo została mamą. Teraz tez nie jest łatwo o czas, bo pani Natalia ma pod opieką trójkę małych jeszcze dzieci.

Na szczęście w Ornecie mieszkają też rodzice, na których może liczyć. Chciałaby więc podjąć zatrudnienie.

— Chciałabym być ekspedientką — mówi kandydatka na "Dziewczynę Lata". — Kiedyś pracowałam w sklepie i bardzo mi się ta praca podoba. Lubię tworzyć ekspozycje sklepowe i kontakt z ludźmi.

Pani Natalia ma predyspozycje do tego zawodu, bo jest komunikatywna, sympatyczna i pogodna. Sprawdziłaby się w pracy z ludźmi.
— W grę wchodziłby też zawód kelnerki — dodaje ornecianka.

A co lubi robić, kiedy ma czas dla siebie?
— Bardzo mnie interesuje fotografia — zwierza się pani Natalia. — Niestety, nie stać mnie na sprzęt i dlatego używam do zdjęć swojego telefonu komórkowego, którym fotografuję przyrodę, swoje dzieci i także siebie, żeby zatrzymać ważne i dobre chwile z naszego życia. Lubię też muzykę, głównie pop. Moim ulubionym zespołem jest Afromental. Lubię też Cleo, czy Kamila Bednarka. Niestety nie mam zbyt wielu okazji aby posłuchać ich na żywo. W naszej niewielkiej Ornecie nie ma zbyt wielu takich koncertów, a wyjazdy przy trójce małych dzieci raczej nie wchodzą w grę.

Drugą pasją pani Natalii jest moda. Ornecianka lubi śledzić nowe trendy, ogląda programy związane z modą i czyta czasopisma z nią związane. Dużo radości daje jej stylizowanie, na razie tylko siebie, ale kto wie, może zacznie udzielać porad innym?

Pani Natalii marzą się atrakcyjne place zabaw, miejsca rozrywki dla dzieci.

— Na razie w Ornecie jest tylko jeden duży plac zabaw i kilka małych osiedlowych — mówi. — Chciałabym by powstało takie miejsce, gdzie dzieci miałyby dużo przestrzeni, atrakcji, a przy tym aby nikomu nie przeszkadzały i czuły się bezpiecznie. Wiem, że miasto ma zamiar zagospodarować brzeg Jeziora Mieczowego, ale w tym roku chyba się nie uda zakończyć tej inwestycji. Bardzo na to czekamy, bo tego nam mamom małych dzieci brakuje.

Przypomnijmy. W plebiscycie "Dziewczyna Lata 2019" mogą brać udział tylko pełnoletnie mieszkanki województwa warmińsko-mazurskiego. Zwyciężczyni rankingu regionalnego trafi na okładkę „Gazety Olsztyńskiej”, rankingów powiatowych — na pierwsze strony naszych tygodników. Szczegółowy regulamin na gazetaolsztynska.pl.

Laureatki otrzymają bezpłatne prenumeraty elektronicznego wydania „Gazety Olsztyńskiej” (ranking regionalny: prenumerata roczna; rankingi powiatowe: prenumerata półroczna).

Głosowanie polega na wysłaniu głosu sms-em pod przypisany do kandydatki numer. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego sms-a — 2,46 zł brutto.
Głosowanie potrwa do 25 sierpnia do godz. 23.59.

Dlaczego Natalia Stankiewicz postanowiła wziąć udział w naszym plebiscycie?
— Chcę pokazać, że takie jak ja mamy trójki dzieci także mogą brać udział w takich akcjach — mówi ornecianka. — Nie zamykajmy się w czterech ścianach, pokażmy światu, że istniejemy. Orneta to mała miejscowość. Liczę na to, że plebiscyt pozwoli mi poznać nowych ludzi, a może ktoś mnie zauważy i da dobrą pracę? Myślę, że powinniśmy być w życiu odważni, wychodzić szczęściu naprzeciw. Życzę wszystkim kandydatkom powodzenia.

Jak się zgłosić:
Wystarczy wysłać maila na adres lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko kandydatki, miejscowość, numer telefonu do kontaktu, zdjęcie oraz formułkę: Jestem pełnoletnia i zgadzam się na wykorzystanie przez organizatora wizerunku i danych osobowych na potrzeby plebiscytu oraz akceptuję postanowienia regulaminu.

RANKING POWIATOWY

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages