Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Warsztaty Pisania Ikon w Krośnie

2019-06-19 09:00:00 (ost. akt: 2019-06-19 09:15:59)

W Krośnie w najbliższą sobotę odbędą się warsztaty ikonograficzne. Natomiast na 30 czerwca zaplanowano uroczyste otwarcie wystawy z dziełami wykonanymi podczas kursu.

W sobotę 22 czerwca 2019 r. rozpoczynają się II warsztaty ikonograficzne w Krośnie koło Ornety. Prowadzącymi warsztaty będą podobnie jak w roku ubiegłym: Małgorzata Dżygadło-Niklaus ze Scholi Węgajty i Grupy Agathos oraz Bartosz Bremer z Grupy Agathos.

Tym razem warsztaty odbędą się w surowej scenerii Konwiktu, co powinno sprzyjać wyciszeniu i kontemplacji duchowej przy powstawaniu ikony.

To drugie spotkanie Krośnieńskiej Pracowni Ikony ma przyczynić się do dalszego rozwoju pracowni oraz stworzenia przy Sanktuarium miejsca do czynnej kontemplacji pod okiem doświadczonych ikonografów.

Warsztaty zakończą się uroczystym poświęceniem ikon. Jednocześnie odbędzie się otwarcie III Wystawy Ikonograficznej w Krośnie pod Ornetą. Obie uroczystości odbędą się 30 czerwca br o godz. 12.00.

Dzięki Starostwu Powiatowemu w Lidzbarku Warmińskim dofinansowano promocję warsztatów, natomiast Gmina Orneta dofinansowała III wystawę ikonograficzną. Za udzieloną pomoc dziękujemy, pozwoli ona promować nam niezwykłe miejsce, jakim jest Krosno oraz Gminę Orneta i Powiat Lidzbarski.

Oczywiście nie odbyłoby się to wszystko bez współpracy i wsparcia ze strony ks. Michała Rosengarta, któremu również serdecznie dziękujemy. Chętnych zapraszamy do kontaktu, tel. 695 125 086.

Prezes Stowarzyszenia Orneckiego „Agrorelaks” – Jolanta Maria WagnerPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages