Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Ornecka Noc Muzeów już jutro

2019-05-10 16:20:30 (ost. akt: 2019-05-10 16:31:10)
Orneta czeka jutro na gości swojej Nocy Muzeów

Orneta czeka jutro na gości swojej Nocy Muzeów

Autor zdjęcia: materiały organizatora

To będzie piąta edycja Orneckiej Nocy Muzeów. Jutro, czyli w sobotę 11 maja 2019 roku o godzinie 18.00 ruszają pierwsze atrakcje.

Za sprawą projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Orneckie ″Agrorelaks″ w ramach zadania publicznego finansowanego przez Gminę Orneta stanie w Miejskim Domu Kultury w Ornecie MOBILNE PLANETARIUM (Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne), gdzie co godzinę odbywać się będą seanse:

18.00 seans pod kopułą: Mała Gwiazdka; pokaz; nauka i zabawa
19.00 seans pod kopułą: Mała Gwiazdka; pokaz; nauka i zabawa
20.00 Seans pod kopułą: Wyprawa na Ziemię; pokaz; meteoryty, posłańcy z kosmosu

21.00 Seans pod kopułą: Wyprawa na Ziemię; pokaz; meteoryty, posłańcy z kosmosu
22.00 Seans pod kopułą: Dwa Szkiełka; pokaz: Teleskopowy Pokaz Nocnego Nieba (jeśli dopisze pogoda) w razie niepogody pokaz: Meteoryty, posłańcy z kosmosu.

Tego samego dnia od godz. 19.00 do 23.00 przy wejściu do Sali Ratuszowej stacjonować będą grupy rekonstrukcji historycznych: 4 Pułk Jegierski, I Samodzielna Brygada Spadochronowa, Grupa Historyczna Guttstadt, GH Ostpreussen.

Sala Ratuszowa, jak co roku zamieni się w salę wystawową. W tym roku Mirosław Naszkierski udostępni zwiedzającym swoje prywatne zbiory sprzętu fotograficznego.

Drugą wystawę zaprezentuje Stowarzyszenie Reduta Orneta. „Historia, które integruje pokolenia” to ekspozycja elementów samolotu LIM2, wydobytych z dna jeziora, podczas poszukiwawczej akcji członków Reduty oraz Przedstawicieli Akademickiego Klubu Płetwonurków Skorpena z Olsztyna.

Ulica Rycerska w Ornecie przywita gości nastrojowym klimatem. Zapalą się świeczki, zawisną parasole, na kamienicach będzie można oglądać stare zdjęcia tego miasta przy dźwiękach cudownej muzyki jazzowej, o którą zadba Olsztyński Kwartet jazzowy MC Kwadrat - Kwartet jazzowy.

W Galeria Art-Nova będzie można podziwiać wystawę „Starówka wczoraj i dziś”.

W okolicach Galerii swoją przestrzeń będzie miała niezawodna Młodzieżowa Rada Miejska w Ornecie, która przygotowała dla najmłodszych niespodzianki. W tym roku będzie można malować światłem oraz być współtwórcą fotościanki.

Przed samym wejściem do Ratusza o godz. 22:00 Zaprezentuje się przed mieszkańcami Teatr Ognia i Światła "Hokage" Orneta.

W tym roku nie zabraknie również zwiedzania 2 orneckich świątyń: Rzymskokatolickiej z koncertem organowym Pana Macieja Szadziewskiego oraz Greckokatolickiej z wystawą poświęconą bł. Omelanowi Kowczowi.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages