Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Dzień Wolnej Sztuki z Miłością w tle

2019-04-26 11:34:04 (ost. akt: 2019-04-26 11:41:22)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kirol

Ornecka Galeria Dziedzictwa Ornety otworzyła sezon turystyczny udziałem w ogólnopolskiej akcji społecznej, popularyzującej ruch „Slow Art.”

Ornecka Galeria Dziedzictwa Ornety otworzyła sezon turystyczny udziałem w ogólnopolskiej akcji społecznej, popularyzującej ruch „Slow Art.”

Już w najbliższą sobotę 27 kwietnia 2019 r. w godz. 12.00 – 14.00 sale ratuszowego mini muzeum zostaną udostępnione odkrywcom lokalnych tajemnic podczas „Dnia Wolnej Sztuki”. Miasteczko Cittaslow zwolni nieco tempa by mieszkańcy i turyści mogli zatrzymać się nad fascynującymi historiami niesionymi przez eksponaty związane z dawną Ornetą.

W Polsce akcja organizowana jest już po raz dziewiąty. Pierwszy raz „Dniu Wolnej Sztuki” towarzyszy temat przewodni, którym jest „Miłość”.

Raz w roku, wszystkie instytucje jednocześnie, w godz. 12.00 – 14.00 udostępniają odwiedzającym 5 wybranych obiektów ze swoich zbiorów do indywidualnego, powolnego zwiedzania i interpretacji. W ubiegłym roku w akcję włączyły się 92 muzea i galerie z 40 miast w Polsce.

Tym razem przypomnimy sobie co wspólnego z naszym miasteczkiem miał wybitny astronom Mikołaj Kopernik. Poznamy teorie skupione wokół nazwy miasta oraz genezę jego herbu.

Przeniesiemy się w świat rycerzy wykreowany przez lokalnego twórcę Franciszka Chruściela, zerkniemy na miejscowe lotnisko, a także poznamy eksponat związany z działalnością kolei w Prusach Wschodnich. To wszystko czeka na Państwa w Galerii Dziedzictwa Ornety przy ul. Plac Wolności 26. Spędź „Dzień Wolnej Sztuki” właśnie w Ornecie — serdecznie zapraszamy.
Organizatorzy


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages