Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Znalazł w kilku miejscach w lesie 20 niewybuchów

2019-03-28 11:06:11 (ost. akt: 2019-03-28 11:10:07)

Autor zdjęcia: KPP LW

Wczoraj 27 marca oficer dyżurny lidzbarskiej komendy przyjął zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów w lesie pod Wojciechowem w gminie Orneta.

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe.

Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić!

W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności oraz powiadomić odpowiednie służby.

Wczoraj (27.03.19) oficer dyżurny lidzbarskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchów na terenie leśnym miejscowości Wojciechowo w gminie Orneta.

Na miejsce został skierowany ornecki patrol interwencyjny wraz z policjantem z rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Jak się okazało mieszkaniec gminy znalazł w kilku miejscach w lesie 20 niewybuchów.

Policyjny pirotechnik potwierdził, że znalezisko to 17 pocisków artyleryjskich i 3 granaty moździerzowe, produkcji niemieckiej pochodzące z czasów II wojny światowej.

Do czasu podjęcia niewybuchów przez saperów z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego, mundurowi zabezpieczają miejsca znalezionych niewybuchów.

Przypominamy!
Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuch trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.
Informacja KPPPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages