Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Ornecki Objazdowy Dom Kultury cieszy się dużą popularnością

2018-10-18 11:00:00 (ost. akt: 2018-10-18 11:47:57)
Objazdowy dom kultury

Objazdowy dom kultury

Autor zdjęcia: Joanna Wojciechowska

Miejski Domu Kultury w Ornecie ma już plany na przyszły rok. Chce między innymi powtórzyć swoją letnią akcję pod hasłem "Objazdowy Dom Kultury". Co się za tym kryje? O tym piszemy poniżej.

Podczas tegorocznych wakacji animatorzy i instruktorzy Miejskiego Domu Kultury w Ornecie wyjechali w teren ze wspomnianym Objazdowym Domem Kultury. Odwiedzali świetlice wiejskie, w których organizowali zajęcia.

Wizyty odbyły się w dziewięciu świetlicach na terenie gminy Orneta: Karbowie, Krośnie, Woli Lipeckiej, Bażynach, Dąbrówce, Mingajnach, Wojciechowie, Henrykowie i Opinie.

Warto dodać, że każda wizyta poprzedzona była akcją informacyjną w poszczególnych miejscowościach i udało się zachęcić mieszkańców do uczestniczenia w zajęciach.

Uczestniczyły w nich: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.
Instruktorzy zaprosili na wspólne działania artystyczne — muzyczne i taneczne, ale także zręcznościowe i bloki zabaw integracyjnych.

Można było między innymi wziąć udział w warsztatach malarskich komponując mandalę, malując rękoma, lub sprawdzić się w „mikrofonie dla każdego”, ale także nauczyć nowych piosenek i tańców, gier i zabaw.

Działania te miały na celu wzmocnienie integracji społeczności lokalnej oraz jej aktywizację. Służyły też wymianie dobrych praktyk i doświadczeń oraz wzmocniły relacje pomiędzy mieszkańcami wsi a pracownikami Miejskiego Domu Kultury w Ornecie.

Była to kolejna edycja przedsięwzięcia, które cieszy się popularnością wśród uczestników zajęć w świetlicach, dlatego też podobna planowana jest również w przyszłym roku.
Joanna Wojciechowska
(autorka jest uczestniczką warsztatów dziennikarskich w Ornecie)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages