środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Ciężki trening nagrodzony sukcesami

2018-09-24 14:25:00 (ost. akt: 2018-09-24 19:07:10)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Reduta Orneta weszły już na stałe do imprez sportowych. Tym razem sportowe wyzwanie podjęło prawie czterdziestu zawodników z regionu startujących w kategorii karabinka pneumatycznego.

Oprócz liczniej reprezentacji z Górowa Iławeckiego na „starcie” stanęły ekipy z Lidzbarka Warmińskiego, Miłakowa, Pasłęka, Grądek i zespół gospodarzy. Zarówno grupa mężczyzn, jak i kobiet strzelała na standardową odległość 10m. Impreza odbyła się na terenie jednego z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w niedługiej przyszłości będzie zautomatyzowaną strzelnicą do strzelania z karabinków i pistoletów pneumatycznych.
Najlepszym zawodnikom przyznano puchary, medale oraz dyplomy. Od tego roku przyznaje się też puchar „Najlepszy strzelec Stowarzyszenia Reduta Orneta”. Po raz pierwszy zdobył go Mirosław Bieliński, osiągając doskonały wynik 97 pkt.
Rywalizacja była trudna. Dzięki coraz większemu doświadczeniu zawodnicy z KS Alfa sięgnęli po najwyższe trofea tych zawodów. Ci zawodnicy, którzy nie stanęli na „pudle” jednogłośnie stwierdzili: „w następnych zawodach zgarniemy część nagród. Zaczynamy ostro trenować. Będziemy lepiej przygotowani”.
Sportowa rywalizacja przeplatana była koleżeńską atmosferą. Uczestnicy imprezy mieli okazję wymienić się doświadczeniami, jak również spróbować sił strzelając z karabinków kolegów. Organizatorów bardzo ucieszył fakt, że wśród strzelających dużą grupę stanowiła młodzież. Oczywiście najliczniej była reprezentowana przez klasy mundurowe z Górowa Iławeckiego. Być może w ich ślady pójdą uczniowie klas mundurowych z Ornety.
— To bardzo dobry znak dla dalszego rozwoju ciekawej sportowej pasji wśród społeczeństwa Ornety i regionu — podkreślił dyrektor OSiR Orneta Mirosław Bieliński. — Dzięki wytężonej pracy liderów KS ALFA oraz wsparcia gminy Orneta udaje się zachęcić coraz szersze grono do nowej pasji jakim jest strzelectwo sportowe.
Ten dynamiczny rozwój ma też i wymiar namacalny. Wysokie wyniki, które osiągają zawodnicy — członkowie KS Alfa Reduta Orneta — odnoszone są nie tylko na zawodach lokalnych, ale też na szczeblu województwa (zarówno w strzelaniu z karabinków i pistoletów pneumatycznych, jak również broni ostrej).
Należy nadmienić, że jest to jedna z wielu imprez strzeleckich organizowanych przez Stowarzyszenie Reduta Orneta w cyklu projektu „Strzelecka Orneta II edycja” współfinansowana przez gminę Orneta.
— Pasjonaci strzelectwa ze Stowarzyszenia Reduta Orneta, podczas czterech lat działalności, dali się poznać z jak najlepszej strony — podkreślił Mirosław Kurenda,czołowy zawodnik klubu. Organizujemy imprezy nie tylko dla aktywnych zawodników tej dziedziny sportu, ale też i całego społeczeństwa. Często jesteśmy zapraszani na lokalne wydarzenia i imprezy. Dla nas jest to skuteczna forma propagowania tego sportu, jak również poszukiwania strzeleckich talentów.
Zawody odbyły się po raz czwarty.
RD

WYNIKI

Najlepszymi strzelcami w kategorii mężczyzn okazali się:
I miejsce MIROSŁAW BIELIŃSKI
II miejsce MIROSŁAW KURENDA
III miejsce ROBERT KNYŻEWSKI
Kategoria kobiet:
I miejsce GABRYSIA LIGŻYŃSKA
II miejsce ANNA STEPNIAK
III miejsce MONIKA ŻYCZKO

fot. — IV Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Reduta Orneta cieszyły się sporym powodzeniem
Fot. Robert Dubaj
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Robin

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OBSEVER #2588022 | 5.60.*.* 24 wrz 2018 20:52

    BRAWO MIREK.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages