Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Kreatorskie emocje w orneckim domu kultury

2018-08-27 11:14:49 (ost. akt: 2018-08-28 10:25:42)

Autor zdjęcia: materiały MDK Orneta

Zadajmy sobie pytanie: Czy emocje mają wpływ na nasze działania twórcze i doznania estetyczne? Zapewne tak! Na to pytanie uczestnicy orneckiego projektu odpowiedzą poprzez... projektowanie.

Zajęcia projektowe w orneckim Miejskim Domu Kultury zaczynają się we wrześniu, tuż po sierpniowej rekrutacji. Zakończeniem projektu będzie gala zwana "Epilogiem emocji w procesie twórczym", na którą już dzisiaj zapraszają organizatorzy.

Projekt zakłada warsztaty i spotkania z doświadczonymi twórcami z zakresu animacji poklatkowej, edukacji teatralnej i grafiki warsztatowej. Nie będzie to działanie komercyjne, natomiast za cel ma między innymi integrację społeczną różnych grup.

Potencjał wspomnianych grup instruktorzy wydobędą poprzez innowacyjne metody warsztatowe. Na potrzeby projektu powstanie "żywy obraz" (performance), do którego wcześniej zostaną uszyte stroje oraz zostanie zaaranżowana scenografia, okalająca całość wydarzenia.

Zostanie również zaprojektowany kalendarz promocyjny i katalog poprojektowy, którego bohaterami zostaną uczestnicy projektu (osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzież i seniorzy).

Krótki obraz filmowy w oparciu o działania warsztatowe spełni rolę dokumentu.

Całość projektu ma na celu wielowymiarowe spotkanie ze sztuką mediów, teatru czy zagadnień artystycznych. Ma to doprowadzić i uczestników, i odbiorców do swoistego spotkania na różnych płaszczyznach podczas końcowej gali zwanej "Epilogiem emocji w procesie twórczym".

Sztuka ma łączyć i pokazywać emocje poprzez edukację i prowadzić do wspólnego dzieła jakim jest tytułowy epilog.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Iwona Dombek-Rybczyńska
(uczestniczka warsztatów dziennikarskich w Ornecie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages