Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Mieszkanka Ornety została skazana za porzucenie psa

2018-08-17 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-17 16:57:36)

Autor zdjęcia: Pixabay

Jedna z mieszkanek Ornety wyprowadziła się z mieszkania, ale zostawiła w nim swojego psa. Sąd skazał kobietę na grzywnę i zakaz posiadania psów na dwa lata.

O tym, że ornecianka wyprowadziła się a w opuszczonym przez siebie mieszkaniu zostawiła psa bez opieki, dowiedzieli się miejscowi policjanci i tak Komendanta Komisariatu Policji w Ornecie oraz Prokurator Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim złożyli wniosek o ukaranie ornecianki za to, że: "w nieustalonym okresie czasu do dnia 23 stycznia 2018 r. w Ornecie znęcała się nad psem w ten sposób, że pozostawiła go bez należytej opieki w mieszkaniu, wyprowadzając się z niego...", to jest z art. 35 ust.1a Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o Ochronie Zwierząt.

Porzucenie zwierzęcia jest bowiem jedną z form znęcania się nad nim.
— Na to wskazuje art. 6 ust. 2 pkt 11 Ustawy o Ochronie Zwierząt — wyjaśnia Barbara Kułdo, inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, która reprezentowała tę instytucję przed sądem. — Porzucenie jest jedną z drastyczniejszych form znęcania się nad zwierzęciem.

Prokurator wniósł o skazanie ornecianki za zarzucany jej występek bez przeprowadzenia rozprawy i tak 31 lipca 2018 r. sąd skazał ją na: grzywnę w wysokości tysiąca złotych, zakaz posiadania zwierząt — psów na okres dwóch lat oraz nawiązkę na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Starogardzie Gdańskim w kwocie 1000 złotych.

Łącznie więc kobieta za porzucenie swojego psa ma zapłacić 2000 złotych i nie będzie mogła mieć żadnego psa przez dwa lata. Wyrok jest prawomocny.

— Porzucenie zwierzęcia w Polsce traktowane jest jako znęcanie się nad nim, a to przestępstwo, za które można trafić za kratki nawet na trzy lata — kontynuuje Barbara Kułdo. — Wyrok ten niech stanowi przestrogę dla wszystkich tych, którzy źle traktują zwierzęta i zapominają, że zwierzę nie jest rzeczą!

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Animals #2557137 | 31.0.*.* 17 sie 2018 14:17

  Prokurator Powiatowy?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kasia #2557022 | 83.28.*.* 17 sie 2018 11:14

  Za porzucanie dzieci tez powinna byc kara

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages