Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Wielkie święto w Henrykowie

2018-07-25 09:16:16 (ost. akt: 2018-07-25 09:36:14)
Ochotnicza Straż Pożarna w Henrykowie obchodziła niezwykły jubileusz — siedemdziesięciolecie powstania.

Ochotnicza Straż Pożarna w Henrykowie obchodziła niezwykły jubileusz — siedemdziesięciolecie powstania.

Autor zdjęcia: materiały OSP Henrykowo, Agada Ziemianowicz

Ochotnicza Straż Pożarna w Henrykowie ma już 70 lat! Swój jubileusz świętowała 7 lipca 2018 roku. Poza częścią oficjalną, były też pokazy ratownictwa oraz dużo zabawy, w tym koncerty. Tańczono nawet strażacką zumbę.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od mszy świętej w intencji strażaków prowadzoną przez proboszcza Parafii Henrykowo ks. Sławomira Skorupskiego. Dalsza część odbyła się na placu przy siedzibie OSP. To tam wręczono odznaczenia wyróżniającym się druhom.

Na jubileusz przybyli liczni goście w tym m.in. wiceprezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Warmińsko-Mazurskiego i zarazem Poseł na Sejm Jacek Protas, Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj, wicestarosta Jarosław Kogut, Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ornecie Józef Uzar, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim z komendantem Rafałem Szymukowiczem oraz delegacje: OSP Orneta, OSP Pieniężno, OSP Mingajny, OSP Lubomino, OSP Bażyny i wiele innych gości.

Po części oficjalnej odbył się pokaz ratownictwa technicznego PSP z Lidzbarka Warmińskiego oraz Piknik Strażacki. Były też występy artystyczne. Na scenie wystąpili: uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Henrykowa, Środowiskowego Domu Samopomocy w Henrykowie, Świetlicy Wiejskiej w Henrykowie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ornety.

Niezwykłą atrakcją była Zumba Strażacka prowadzona przez Katarzynę Ogiela. Po tańcach wystąpił zespół Czesław Band z Runowa.
Uroczystość prowadzili: Anna Bartoszewicz, Katarzyna Stakun oraz Dawid Chorąży.
— Dziękujemy wszystkim sponsorom, mieszkańcom Henrykowa, Miejskiemu Domu Kultury z Ornety, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie, Urzędowi Miejskiemu w Ornecie, Starostwie Powiatu Lidzbarskiego za zaangażowanie, pomoc i dofinansowanie obchodów 70-lecia — napisał do redakcji zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Henrykowie.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages