Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ekologiczno – artystyczna sztuka w mieście.

2018-07-09 11:35:41 (ost. akt: 2018-07-09 13:26:24)

W czwartek 30 czerwca na placu Miejskiego Domu Kultury w Ornecie odbyła się impreza plenerowa Eko Las – recyklingowy street art.

Celem imprezy było propagowanie ekologicznego stylu życia połączonego z aktywnością artystyczną w różnych odsłonach. Wydarzenie miało charakter edukacyjny i integracyjny dla całych rodzin.

Główny organizator MDK zapewnił wiele niezwykłych atrakcji. Uczestnicy mogli skorzystać z wiedzy i umiejętności zaproszonych gości m.in. Dr hab. Stanisława Czachorowskiego, prof. UWM, który wprowadził w magiczny świat smoków orneckich, leśnych drzew i kwiatów za pomocą kolorowych farb kładzionych w różnych interpretacjach na stare dachówki i kamienie przekazanych przez Agro - Auto Orneta.

Nadleśnictwo Orneta ze swoim bogatym stoiskiem wprowadzało i zachęcało do zapoznania się ze światem ptaków, zwierząt i leśnych obyczajów. Stoisko WTZ Orneta wspólnie z dziećmi tworzyło kreatywne kolorowe prace w technice asamblaż. Nie zabrakło też rękodzieła w formie papierowej wikliny prowadzonej przez członków PZERI Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ornecie. Pracownicy Banku Sztumskiego oraz Urzędu Miejskiego w Ornecie, prowadzili edukację na temat segregacji śmieci i ekologicznych zagadnień oraz częstowali przysmakami specjalnie przygotowanymi na tą okazję.

Dostarczona nam kora i trociny przez Warmtrak pozwoliła na stworzenie ekologicznej mandali w formie finezyjnych drzew i instalacji. Podczas imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na latawiec, prezentowali się również pomysłodawcy projektów Działaj Kulturalnie w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018 ze środków NCK. Prowadzone były tańce integracyjne w rytm wiatru i muzyki podczas, których dzieci kontynuowały swoje artystyczne wizje i pomysły. W trakcie trwania imprezy dzieci za swoją aktywność twórczą otrzymały atrakcyjne nagrody. Zwieńczeniem EKO LASU była część muzyczna wydarzenia. Wystąpili : Tymoteusz Ławrukajtis, Agata Graczyk – Dragons, Fantastic Boys, Vani Davi.
Tekst: materiał organizatoraCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages