Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Okrągły jubileusz OSP w Henrykowie

2018-07-04 14:41:51 (ost. akt: 2018-07-04 14:44:46)
OSP w Henrykowie będzie w sobotę świętowało swoje siedemdziesiąte urodziny

OSP w Henrykowie będzie w sobotę świętowało swoje siedemdziesiąte urodziny

Autor zdjęcia: materiały OSP

W najbliższą sobotę 7 lipca Ochotnicza Straż Pożarna z Henrykowa będzie obchodziła okrągły jubileusz — siedemdziesięciolecie. Z tej okazji odbędą się uroczystości rocznicowe ale też koncerty i zabawa.

Jubileusz rozpocznie się o godzinie 13.00 mszą święta w intencji strażaków w kościele św. Katarzyny w Henrykowie. Po czym wszyscy gospodarze i goście przejdą na plac strażacki przy budynku OSP.
Część oficjalna obchodów jubileuszu jednostki rozpocznie się o godzinie 14.30 poświęceniem tablicy pamiątkowej, powitaniem gości, wystąpieniami okolicznościowymi oraz wręczeniem odznaczeń i medali.

Następnie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Lidzbarka Warmińskiego zrobią pokaz ratownictwa technicznego. Natomiast druhowie z OSP Henrykowo pokażą działania z zakresu ratownictwa gaśniczego, a grupa Harcmed ratownictwa medycznego.

W programie przewidywane są występy artystyczne: Warsztatów terapii Zajęciowej z Henrykowa, Środowiskowego Domu Samopomocy z Henrykowa, Świetlicy Wiejskiej z Henrykowa, Fan Club Disco Polo z Ornety, Uniwersytetu III Wieku z Ornety, Polskiego Związku Emerytów i Rencistów i Inwalidów w Ornecie.
Będzie też... zumba strażacka prowadzona przez Katarzynę Ogiela, zabawy animacyjne, gry, malowanie buziek, olbrzymie bańki mydlane prowadzone przez Miejski Dom Kultury z Ornety.

O godzinie 19.00 przed publicznością wystąpi Czesław Band z Runowa. Zabawę taneczną, która będzie trwała od godz. 21.00 do 1.00 w nocy poprowadzi zespół Verso z Dąbrówna.

Podczas imprezy będzie można spróbować strażackiej grochówki, podziwiać kolorowe stoiska, wziąć udział w konkursach promujących zdrowy styl życia oraz przejechać się konną bryczką. Dla dzieci przewidziane są sektory animacyjne oraz dmuchańce.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages