Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

"Bezpieczne wakacje" - pogadanka edukacyjna z policjantami

2018-06-12 11:12:49 (ost. akt: 2018-06-12 11:25:35)
Uczniowie dowiedzieli się, także jak wygląda codzienna praca mundurowych.

Uczniowie dowiedzieli się, także jak wygląda codzienna praca mundurowych.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Jak zachowywać się nad wodą,co robić w przypadku spotkania agresywnego psa i jak być bezpiecznym w ruchu drogowym – o tym wszystkim orneccy policjanci mówili uczniom z orneckiej „jedynki”.

Policjanci z orneckiego komisariatu – sierż. szt. Łukasz Machowicz i sierż. szt. Paweł Rynkiewicz odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie. Przed uczniami za parę dni długo wyczekiwane wakacje. Dlatego mundurowi pojawiają się w szkołach i edukują dzieci i młodzież na temat niebezpieczeństw czy zagrożeń, na jakie mogą być narażeni podczas letniego wypoczynku.

Podczas prelekcji policjanci omawiali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg, którymi często dzieci przemieszczają się np. na boisko. Zwracali uwagę jak należy się zachowywać na drodze, a także namawiali do wykorzystywania elementów odblaskowych. Policjanci jednak najwięcej czasu przeznaczyli na omówienie bezpiecznego zachowania nad wodą. Niemal każde dziecko zapytane czy podczas wakacji będzie spędzało czas nad wodą, podniosło rękę. Dlatego też, mundurowi przekazali im wiele cennych rad, które mogą przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa. Podczas spotkania mundurowi nie zapomnieli także o zagrożeniach jakie czyhają na dzieci w lesie, podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem czy obcą osobą. Policjanci zwrócili także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje.

W kolejnej części spotkania nie zabrakło pytań o pracę funkcjonariuszy. Dzieci i młodzież była zainteresowana rekrutacją do służby oraz codziennymi obowiązkami policjantów. Uczniowie dopytywali jak wygląda test sprawności fizycznej i jak wygląda tor przeszkód. Funkcjonariusze przedstawili jakie możliwości daje służba. Przekonywali, że praca ta umożliwia kontakt z innymi ludźmi, że jest to zajęcie dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego,chcą nieść pomoc drugiej osobie oraz czuć wyjątkowość swojej profesji.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages