Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Kulturalnie w Ornecie

2018-06-06 09:06:26 (ost. akt: 2018-06-06 09:15:24)
Orneta zaprasza na kulturalne wydarzenia.

Orneta zaprasza na kulturalne wydarzenia.

Autor zdjęcia: pixabay

Miejski Dom Kultury w Ornecie i ornecka Galeria ART-NOWA zapraszają na kolejne warte uczestnictwa wydarzenia. Pierwsze z nich to "Zamyślenie", drugie ART. Konfrontacje – Mikrokosmos.

Spotkanie pt. "Zamyślenie" odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz.18.00 w Miejskim Domu Kultury w Ornecie.
Gościem spotkania będzie ks. Krzysztof Niespodziański. Jak piszą organizatorzy: "osoba niezwykła w swoich artystycznych dokonaniach o wielkim sercu i inteligencji ogarniającej różne aspekty naszego życia". Spotkanie będzie poświęcone prozie, poezji, malarstwu, ale także naszym codziennym sprawom.

Krzysztof Niespodziański urodził się w 1967 r. w Turku. Ukończył WSD Misjonarzy Oblatów MN. Obecnie pracuje w Archidiecezji Warmińskiej. Poza teologią zajmuje się malarstwem sztalugowym, ikonopisarstwem, grafiką artystyczną i animacją klasyczną. Poezja, którą uprawia, często stanowi komentarz do prac manualnych. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Uzyskał dyplom z wyróżnieniem z grafiki artystycznej w pracowni prof. Jana Bartczaka na Wydziale Malarstwa i Grafiki. W jego dorobku artystycznym znajdują się ilustracje do książek (głównie o charakterze poetyckim), udział w festiwalach i przeglądach filmów animowanych, spotkania autorskie oraz wystawy malarstwa i grafiki. Stała ekspozycja prac znajduje się w restauracji Austeria oraz w autorskiej galerii "SIÓDME NIEBO" w Rychnowie.

Drugim wydarzeniem będzie wernisaż ART. Konfrontacje – Mikrokosmos, zaplanowane na 15 czerwca godz. 18.00 w Galerii Art-Nova. Będzie to spotkanie dwóch artystycznych grup działających w Miejskim Domu Kultury, które zainspirowane tematem mikrokosmosu oraz wszelakich zjawisk, stworzyły obrazy zgodnie ze swoim artystycznym odczuciem i wrażliwością. Każdy obraz jest w innym klimacie, różnym natężeniu i stylistyce ze względu na charakter osób malujących, przemyśleń oraz wieku. Twórcom towarzyszyło hasło — "Daleka droga — droga, która okazała się sukcesem". Uczestnicy to dwie grupy artystyczne — Prima i Kreatywni Odkrywcy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages