środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Pobił i dusił kobietę. Wlókł jej ciało po ziemi do samochodu. 25 lat więzienia za próbę zabójstwa kobiety w Ornecie

2018-05-29 11:41:23 (ost. akt: 2018-05-29 11:41:21)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyrokiem skazał Sebastiana K. na karę łączną 25 lat pozbawienia wolności za m.in. usiłowanie zabójstwa kobiety.

Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim w grudniu 2017 r. przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi K. podejrzanemu o dokonanie trzech przestępstw.

Najpoważniejszy zarzut dotyczył usiłowania zabójstwa Agaty R. w nocy z 31 sierpnia na 1 września 2017 r. w Ornecie. Według ustaleń prokuratury Sebastian K. i pokrzywdzona tego wieczoru spożywali alkohol w towarzystwie jeszcze innych osób, w domu swojego sąsiada. W późnych godzinach nocnych opuścili mieszkanie sąsiada i samochodem należącym do oskarżonego udali się na teren nieczynnego wysypiska śmieci, gdzie doszło między nimi do kontaktów intymnych. Następnie Agata R. miała zarzucić Sebastianowi K., że ten nie może mieć dzieci. Oskarżony wpadł wówczas w szał i zaczął bić i kopać kobietę. Uderzył ją w głowę twardym narzędziem i dusił paskiem.

Gdy kobieta nie dawała oznak życia, Sebastian K. postanowił umieścić ją w samochodzie. Wlókł jej ciało po ziemi do pojazdu. Następnie pojechał do domu swojej matki oświadczając jej, że zabił Agatę R., po czym ponownie pojechał na wysypisko.

Policja jeszcze tej samej nocy odnalazła i po pościgu zatrzymała Sebastiana K.. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli nieprzytomną Agatę R. Wezwana na miejsce załoga karetki podjęła czynności ratunkowe, a następnie przewiozła pokrzywdzoną do szpitala w Olsztynie. Dzięki udzielonej pomocy medycznej kobieta przeżyła.

— Na Sebastianie K. ciążyły jeszcze dwa inne zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz kierowania gróźb karalnych wobec Agaty R. w dniu 28 sierpnia 2017 r. Mężczyzna już w toku prokuratorskiego śledztwa przyznał się do tego, że krytycznej nocy uderzał Agatę R., ale zaprzeczył, aby działał z zamiarem zabójstwa. Nie przyznał się również do tego, aby wcześniej groził jej śmiercią — informuje sędzia Olgierd Dąbrowski – Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sebastian K. w trakcie procesu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie także zaprzeczył, aby jego zamiarem było pozbawienie życia Agaty R.

Sąd jednak krytycznie podszedł do tych wyjaśnień i wyrokiem z dnia 22 maja 2018 r. uznał go za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów, z tym ustaleniem, że Sebastian K. uderzał pokrzywdzoną w głowę nieustalonym twardym narzędziem wielokrotnie, tj. nie mniej niż pięć razy. Sąd skazał go za to na karę łączną 25 lat pozbawienia wolności, a także orzekł wobec oskarżonego świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie 5 tys. zł oraz zakazał oskarżonemu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat.

Sąd wymierzając karę wskazał m.in. na brutalny sposób działania oskarżonego oraz wielokrotną uprzednią karalność, w tym za przestępstwo podobne. W ocenie sądu jest to kara surowa, ale adekwatna do winy oskarżonego oraz stopnia społecznej szkodliwości popełnionego przez niego czynu.

Wyrok nie jest prawomocny.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2516345 | 95.160.*.* 10 cze 2018 08:17

  CZYSTY POLSKI ROMANTYZM

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mat #2510261 | 88.156.*.* 29 maj 2018 22:40

  gdyby zabił dostałby mniej. a druga sprawa - kontakty intymne na wysypisku...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Spawacz #2510069 | 29 maj 2018 15:44

  jak gosciu zabil dwie osoby na smierc po pijaku to 12 lat. Parodia Rambo. Smiech na sali.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. wóda+wiocha=tragedia #2509979 | 188.146.*.* 29 maj 2018 12:32

  ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Przykro #2509978 | 5.172.*.* 29 maj 2018 12:30

  Skoro ma iść na 25 lat do więzienia to po co mu zabierali prawko na 4 lata ? :) 25 lat, hmmm dużo czy mało ?! Jak chłopak wjechał w rodzinę i zabił 6 i 8 letnie córki imatkę, a ojciec nie wiadomo czy przeżyje to wszystko i on dostał tylko 4 lata. Gdzie jest sprawiedliwość ?! Porażka. Tutaj trochę jest to dziwne, skoro już w zeszłym roku dziewczyna go oskarżała, a teraz znowu się z nim ciągała to świadczy o niej. Troszkę zalatuje patologia. Pozdrawiam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages