Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Było ponad dwa tysiące motocykli

2018-05-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-14 17:26:23)
X Warmińska Motomajówka

X Warmińska Motomajówka

Autor zdjęcia: Honorata Wójcik

Ponad dwa tysiące motocykli pojawiło się w ostatnią niedzielę pod sanktuarium w Krośnie. Była to już dziesiąta, a więc jubileuszowa Warmińska Motomajówka, która ma charakter pielgrzymki. Spotkanie przyciąga coraz więcej osób.

Z roku na rok Warmińska Motomajówka przyciąga także i tych, którzy nie jeżdżą na motocyklach. Pojawiają się tu piesi, rowerzyści i kierowcy aut. Przybywają całymi rodzinami, żeby podziwiać niezwykłe, nierzadko zabytkowe, jednoślady i dobrze się bawić.

Tak było i tym razem, kiedy pod sanktuarium maryjnym w Krośnie pojawili się motocykliści ze wszystkich niemal stron Polski. Było ich prawie 2000.

— Jestem tu po raz pierwszy — opowiada jeden z gości. — To niezwykłe wydarzenie. Podoba mi się to, że wszyscy są bardzo życzliwi. Nie jest ważne czy przyjechałeś na tanim motocyklu, czy na tym za kilkaset tysięcy złotych. Wszyscy jesteśmy i czujemy się tu równi. Byłem też pod wrażeniem tego jak nas witano po drodze. Przejechaliśmy razem z Krosna do Ornety przez Lubomino i z powrotem. Na poboczach stało mnóstwo ludzi, którzy nas pozdrawiali. To było bardzo miłe. Jestem pewien, że tu wrócę.

Pierwsza Warmińska Motomajówka w Krośnie nie była tak liczna, ale już wtedy wzięło w niej udział około 30 motocykli.
Zainteresowanie mieszkańców też nie było tak duże jak teraz.

Inicjatorem tej niezwykłej pielgrzymki był nieżyjący już ks. Andrzej Krużycki, który także był fanem motocykli i pomysłodawcą utworzenia Klubu Motocyklowego Drager Orneta w 2012 roku. Klub przejął organizację motomajówki.

Orneccy motocykliści wierzą, że ks. Andrzej nie tylko jest obecny duchem na każdym spotkaniu, ale też dba o to, by zawsze w dniu Warmińskiej Motomajówki była ładna pogoda. Tak też było i tym razem.

Aura sprzyjała więc nie tylko paradzie z Krosna do Ornety, ale też biesiadzie i koncertom pod chmurką. Wystąpiły dwa zespoły rockowe — 18 Minut i Black Rose. Można było zjeść grochówkę lub bigos i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Klub Motocyklowy Drager Orneta jest znany z aktywności. Organizują nie tylko Warmińską Motomajówkę ale też inne imprezy, takie jak Wigilię Klubową, Bal Motocyklowy „Drager i przyjaciele” i biorą udział w wielu wydarzeniach w kraju i poza nim.

W niedzielę najważniejszym wydarzeniem Warmińskiej Motomajówki była msza święta w intencji motocyklistów oraz poświęcenie motocykli. Kolejna motomajówka za rok.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages