środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

SPOTKANIE z Jagoda Marią Falarz

2018-03-30 10:26:35 (ost. akt: 2018-03-30 10:33:29)
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ornecie miała przyjemność dwukrotnie gościć poetkę Jagodę Marię Falarz Autor zdjęcia:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ornecie miała przyjemność dwukrotnie gościć poetkę Jagodę Marię Falarz Autor zdjęcia:

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W marcu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ornecie miała przyjemność dwukrotnie gościć pisarkę — ”wierszarkę” — Jagodę Marię Falarz. Poetka uchyliła rąbka tajemnicy dotyczącej warsztatu jej pracy i wiedzą na temat czerpania inspiracji.

Pierwsze spotkanie dla starszych czytelników odbyło się 8 marca w Wypożyczalni Dla Dorosłych. Wprowadzając obecnych w klimatyczny świat poezji, pani Jagoda uchyliła rąbka tajemnicy dotyczącej warsztatu jej pracy, który regularnie szlifuje przy wsparciu przyjaciół z Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Podzieliła się również wiedzą na temat czerpania inspiracji i wątków do tworzenia poezji, których dostarczają jej bliscy oraz czytelnicy podczas spotkań autorskich.
Zebrani na spotkaniu czytelnicy z ciekawością wsłuchiwali się w treść czytanych przez autorkę wierszy, niejednokrotnie przenosząc się w ich klimat.

Pani Jagoda całą swoją osobą ukazuje zamiłowanie do rymowania, a poprzez optymistyczne patrzenie na świat pozwala za pomocą swoich wierszy spojrzeć odbiorcom na niektóre sprawy codziennego życia przez pryzmat dobrego humoru.
Było trochę poważnie, trochę wesoło, ale co najważniejsze każdy mógł odnaleźć się w kilku strofach poetyckiej historii stworzonej przez panią Jagodę.

Drugie spotkanie z dziećmi odbyło się 13 marca w Oddziale Dla Dzieci, ukazując młodszym czytelnikom niezwykły świat poezji.
Ciekawa forma spotkania pozwoliła, by dzieci mogły wykazać się intelektualnie poprzez interaktywny udział w grach i zabawach działających na kształtowanie kreatywnego myślenia. Przez aktywne uczestnictwo w spotkaniu i dobry kontakt autorki z młodymi czytelnikami wywołały się ciekawe dyskusje na temat treści wierszy, jak również pracy twórczej poetki.

Pani Jagoda w otwarty i pogodny sposób odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania oraz zachęcała młodych słuchaczy do zabawy z poezją. Podpowiadała, gdzie szukać inspiracji, jak również poprzez swoje wiersze pokazała, że można pisać niemal na każdy temat. W międzyczasie mali czytelnicy mogli podziwiać mini galerię ilustracji z książki „Wiersze z Ratusza”, a po spotkaniu nabyć autograf autorki.
Agata Nowak

WYIMEK

Pani Jagoda uchyliła rąbka tajemnicy dotyczącej warsztatu jej pracy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages