Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Honorowi Obywatele Gminy Orneta

2018-03-29 09:30:17 (ost. akt: 2018-03-29 09:53:43)
Tytuły Honorowy Obywatel Gminy Orneta wręczono Wojciechowi Bohdanowiczowi i Mirosławowo Naszkierskiemu podczas uroczystej sesji rady miejskiej, która odbyła się w poprzednią środę 21 marca

Tytuły Honorowy Obywatel Gminy Orneta wręczono Wojciechowi Bohdanowiczowi i Mirosławowo Naszkierskiemu podczas uroczystej sesji rady miejskiej, która odbyła się w poprzednią środę 21 marca

Autor zdjęcia: materiału UMiG

Wojciech Bohdanowicz i Mirosław Naszkierski zostali Honorowymi Obywatelami Gminy Orneta. Tytuły wręczono im podczas uroczystej sesji rady miejskiej, która odbyła się w poprzednią środę 21 marca 2018 roku.

To była już 47. sesja Rady Miejskiej w Ornecie. Tym razem uroczysta. Odbyła się Podczas obrad był moment niezwykły, bo ogłoszono, że tytuł Honorowego Obywatela Gminy Orneta przyznano Wojciechowi Bohdanowiczowi i Mirosławowi Naszkierskiemu.

Wojciech Bohdanowicz to nie tylko wieloletni radny, ale też znany społecznik i działacz sportowy. Najpierw był radnym rady miejskiej w latach 1990-1994, pełnił w tym czasie również funkcję przewodniczącego rady, a od 1994 do 1998 roku był zastępcą burmistrza, a następnie przez trzy kadencje radnym powiatowym. Sport to jego konik, szczególnie pasjonuje go piłka nożna. Jest lokalnym patriotą i wielbicielem, a także honorowym członkiem MKS "Błękitni".

Mirosław Naszkierski ro znany w Ornecie dokumentalista miasta. Skrupulatnie zbiera i przechowuje filmy z wydarzeń jakie miały miejsce w Ornecie. Te z lat 70-tych ale też i dzisiaj uwiecznia najważniejsze chwile z życia mieszkańców miasta i gminy Orneta.

Pracę rozpoczynał w kinie "Żerań" w Ornecie, później otworzył kino "Lotnik". Ale kino to nie jedyna jego pasja. Budował gokarty i uczestniczył w rajdach samochodowych. Był też zapalonym turystą.

Tytuł Honorowego Obywatela to największe wyróżnienie i forma uznania wobec osób, które w sposób znaczący wpłynęły na rozwój gminy, w tym przypadku gminy Orneta.
Są to osoby, które cieszą się w swoim środowisku zaufaniem, sympatią społeczną i budzą powszechny szacunek.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages