środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Sport i pamięć o historii…

2018-03-04 11:10:16 (ost. akt: 2018-03-04 11:13:05)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

3 marca na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie odbyły się zawody strzeleckie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głównymi organizatorami był Klub Sportowy ALFA Stowarzyszenia Reduta Orneta i OSiR Orneta.

Z regionu przybyło prawie 30 zawodników zarówno amatorów jak doświadczanych pasjonatów strzelectwa. Szczególnie liczną grupę reprezentowali strzelcy z Nadleśnictwa Orneta, Straży Granicznej i Nieformalnej Grupy „Sokół Grądki”. Otuchą napawa fakt, że sporą część uczestników stanowiła młodzież .
Strzelania odbyły się indywidualnie z pistoletu pneumatycznego w kategoriach: 13 -15 lat, 16 – 18 lat, 19 +.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Atrakcją były też ufundowane nagrody.

Sportowa i ostra rywalizacja towarzyszyła zawodnikom do końca zawodów. „Już od czterech lat na terenie hali sportowej OSiR organizowane są zawody strzeleckie kierowane do różnych grup wiekowych i zaawansowaniu strzeleckim. Cieszy mnie fakt , że wyniki osiągane przez zawodników są na dobrym poziomie. Natomiast grupy , które intensywnie uczęszczają na organizowane treningi przez Klub Sportowy ALFA Reduta Orneta mogą poszczycić się wysokimi lokatami na zawodach w regionie w tym na szczeblu wojewódzkim. Dobrym znakiem jest udział młodzieży w tej ciekawej formie sportu.” podkreślił dyrektor OSiR Mirosław Bieliński. Oprócz rywalizacji nie zabrakło miejsca dla przyjacielskiej atmosfery. Zawody te to również spotkanie towarzyskie pasjonatów tego pięknego sportu, którzy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, pokazać ciekawy sprzęt strzelecki.

Rozpoczynając zawody podkreślono szczególność tego dnia poświęconego pamięci ludzi, którzy podjęli nierówną walkę o suwerenność i niepodległość Polski. Impreza ta niosąc szlachetne przesłanie ukazała, że sport może również przypominać karty naszej historii . Takie imprezy warto kontynuować łącząc sport
z cenną patriotyczną inicjatywą.

Organizatorzy zaprosili również zawodników do uczestnictwa w treningach
i zawodach strzeleckich organizowanych w ciągu roku, które odbędą się dzięki realizacji projektu „Strzelecka Orneta – II edycja „ współfinansowanego ze środków gminy Orneta.

- Na chwilę obecną trwają intensywne przygotowania do adaptacji pomieszczenia, z przeznaczeniem na strzelnicę sportową. Będzie to jedna z niewielu strzelnic pneumatycznych z pełną automatyzacją do prowadzenia zawodów i treningów. W planach jest oddanie sześciu torów strzeleckich, które będą służyć pasjonatom tej olimpijskiej dyscypliny sportu. Wierzymy, że następne zawody zostaną przeprowadzone już na nowej strzelnicy - dodaje na zakończenie dyrektor OSiR Orneta.

Wyniki GRUPA 13 – 15 LAT:
I - Gabriela ROMAN
II – Filip KNYŻEWSKI
Wyniki GRUPA 13 – 15 LAT:
I – Weronika KLUK
II – Ola KICH
III – Patrycja SUCHOCKA
Wyniki GRUPA 19 +:
I – Łukasz PETRYKA
II – Krzysztof ŁOMECKI
III – Emilia ŁOMECKA
IV - Waldemar OLENDER
V - Mirosław BIELINSKI
VI – Robert KNYŻEWSKI


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages