Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Współczesny Warmiak - podróż w głąb obrazu

2018-03-01 15:04:42 (ost. akt: 2018-03-01 15:09:35)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kirol

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda współczesny mieszkaniec Warmii? Kim jest? Czym się zajmuje? Co odróżnia go od innych?

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda współczesny mieszkaniec Warmii? Kim jest? Czym się zajmuje? Co odróżnia go od innych?

Zaskakujące odpowiedzi na postawione pytania przyniosła wystawa malarstwa, pn. "Warmińskie Sceny" autorstwa Michała Wiśniewskiego, której uroczyste otwarcie odbyło się dnia 23.02.2018 r. w Galerii Art-Nova w Ornecie.

Okazało się, że aby poznać współczesnego człowieka wystarczy zgłębić samego siebie. Przesycone cennymi informacjami obrazy ukazały ludzkość w chwilach barwnych, radosnych, aktualnych scen. Bohaterowie prac zostali przyłapani podczas zwykłych, codziennych czynności: w pracy, w sklepie, na spacerze, a nawet podczas weekendowego odpoczynku.

Zaskakująca okazała się wielowątkowość treści oraz fakt zebrania tak różnorodnych sytuacji. Tytułowe sceny przeniosły nas do studia kosmetycznego, na siłownię, do gabinetu dentystycznego, do filharmonii, a nawet na zakorkowaną uliczkę miasta. Wszystko po to by uświadomić sobie jak bogaty, barwny i różnorodny jest nasz świat, a dzisiejszy Warmiak to po prostu indywidualista.

Plastyczne podróże w głąb kompozycji uświadomiły licznie przybyłym gościom jak ważne jest kształtowanie więzi. Autor zamknął w obrazach przekazywane przez bohaterów impulsy, ciepłe relacje międzyludzkie, towarzyszące im emocje. Zaprezentowane scenki sytuacyjne skłoniły również do refleksji nad przeobrażeniami otoczenia, zmiennością wykonywanych zawodów, zmiennością potrzeb i innowacjami.

Zapraszamy do obejrzenia cyklu, pn. "Warmińskie Sceny" w Galerii Art-Nova w Ornecie do 21.03.2018 r.

Autor fotografii: Justyna Podleś.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages