Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Bo na wsi również można żyć wygodnie i nowocześnie!

2018-02-13 08:44:47 (ost. akt: 2018-03-09 22:10:24)

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Bycie sołtysem wymaga zaangażowania. Tę pracę trzeba kochać — twierdzi Emil Rońda, sołtys Henrykowa w gminie Orneta i kandydat do tytułu SuperSołtys 2018.

Największym atutem Henrykowa są przepiękne okolice i przyroda. A sołectwo Henrykowo słynie z przedsiębiorczych mieszkańców, którzy nie narzekają, a przejmują sprawy w swoje ręce. Sołtys Henrykowa ma 27 lat i ogromną energię do pracy.

— Czy swoją pracę trzeba lubić? Ależ tak! Powiedziałbym nawet, że kochać. I cieszyć się, że są mieszkańcy, którzy chcą i angażują się w życie miejscowości — przyznaje Emil Rońda, sołtys Henrykowa.

I podkreśla, że chce pokazać, że na wsi można żyć wygodnie i nowocześnie. Prężnie działa tu świetlica wiejska. W ubiegłym roku odbyły się dożynki powiatowe, po raz pierwszy w historii wsi. Co roku odbywają się też Dni Henrykowa.

— Oczywiście cały czas inwestujemy. W tym roku będziemy zajmować się placem rekreacyjno-sportowym w centrum wsi — dodaje sołtys. — Pojawi się wiata, ławeczki. W ubiegłym roku z pieniędzy z funduszu sołeckiego powstał plac zabaw. Moim marzeniem jest, by powstała nowa świetlica. Będziemy szukali projektów, dzięki którym uda się to zrealizować.

Według danych z wczoraj (godz. 14) na pierwszym miejscu w rankingu na SuperSołtysa 2018 jest Emil Rońda. Drugi jest Bogusław Łatanyszyn, sołtys Mint w gminie Bartoszyce, a trzeci Lech Hermanowicz, sołtys Stegi Małej w gminie Górowo Iławeckie.

Czekamy na kolejne kandydatury. Nazwiska sołtysów należy przysyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Kandydatów można zgłaszać do 5 marca do godz. 15. Głosowanie potrwa do 9 marca. 
Nazwiska kandydatów i zasady głosowania są na stronie gazetaolsztynska.pl. Koszt sms-a to 1,23 zł z VAT.
Kajot

Regulamin: Kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages