Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Coraz więcej dziesiątek w Ornecie

2017-12-11 16:51:28 (ost. akt: 2017-12-20 10:29:18)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

10 grudnia na terenie obiektów OSiR Orneta odbyły Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Organizatorem był Klub Sportowy ALFA (Reduta Orneta). O nagrody walczyło 15 zawodników i zawodniczek, w tym nowi członkowie Klubu Sportowego ALFA.

Bardzo ciepła i rodzinna atmosfera sprzyjała osiąganiu wysokich wyników. Te spotkanie to też podsumowanie roku strzeleckiego 2017.

Zawody przeprowadzono w konkurencji karabinek i pistolet pneumatyczny. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy. Przygotowane nagrody zaskoczyły startujących.

Każdy ze startujących otrzymał mikołajkowy prezent. Frajdą dla zawodników były specjalnie przygotowane Mikołajkowe tarcze.

Członkowie Klubu Sportowego Alfa intensywnie działają już od ponad trzech lat. Zaangażowanie, sumienność i ogromne serce dla idei promowania sportu strzeleckiego dają coraz lepsze wyniki.

Intensywne treningi, uczestnictwo w zawodach oraz realizacja projektów pozwoliła nie tylko wyłonić najlepszych, pozyskać broń zawodnicza ale też zachęcić lokalne społeczeństwo do aktywnego udziału w tym pasjonującym sporcie.

Podczas realizacji projektu „Strzelecka Orneta” z rożnych form sportu strzeleckiego skorzystało ponad 800 uczestników.

— 2017 rok był rokiem udanym dla klubu — pokreślą jeden z najlepszych strzelców. — Drużynowo zdobyliśmy nie tylko punktowane miejsca na rożnych zawodach, ale również uznanie w gronie miłośników tego ciekawego sportu.

Należy podkreślić uzyskanie I i IV miejsca na Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko Mazurskiego LZS, II i III miejsce w Zawodach o Puchar Starosty Braniewskiego, II miejsce w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich o puchar Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego, II miejsce w Zawodach Strzeleckich o puchar Dyrektora OSiR w Lidzbarku Warmińskim, III miejsce O puchar Dowódcy Garnizonu w Lidzbarku Warmińskim. No i co bardzo cieszy nasi zawodnicy w startach indywidualnych zdobywają coraz wyższe punktowane miejsca.

Członkowie dynamicznie pozyskują fundusze na działalność, ale też w miarę możliwości wykonują własny sprzęt strzelecki. Pozwala to podnieść poziom organizowanych zawodów i treningów.

— Jesteśmy zadowoleni z tak aktywnej postawy Klubu Sportowego ALFA” — mówił podczas zawodów dyrektor OSiR w Ornecie Mirosław Bieliński. — W następnym roku planujemy adaptację jednego z obiektów do potrzeb strzelnicy pneumatycznej, a tym wykonania pięciu torów strzeleckich z systemem transportu tarcz. W takie zespoły warto inwestować. Korzyść jest obopólna. Zarówno promowanie sportu i gminy Orneta, jak również aktywizowanie lokalnego społeczeństwa.

Promocja tej dziedziny sportu w Ornecie jest bardzo efektywna. Coraz więcej osób zaczyna się poważnie interesować strzelectwem sportowym. Zwiększyła się liczba członków klubu. Szczególnie cieszy fakt , że zainteresowanie wykazuje spora część młodzieży.

Jak podkreślają najmłodsze uczestniczki zawodów Weronika i Ola — tym sportem można się tylko pozytywnie zarazić. Daje frajdę i pozwala mile spędzić czas. Początki były trudne, słabe wyniki, chwila zwątpienia ale teraz widzimy, ze sumienność treningów odnosi coraz lepszy skutek. Coraz więcej dziesiątek pojawia na naszych tarczach.
R.D.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Robin

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dag #2403844 | 195.136.*.* 23 gru 2017 21:02

    fajna akcja, i super inicjatywa

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages