Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Festiwal Piosenki Patriotycznej w Ornecie

2017-11-24 12:24:36 (ost. akt: 2017-11-24 12:46:53)
Festiwal Pieśni Patriotycznej w Ornecie

Festiwal Pieśni Patriotycznej w Ornecie

Autor zdjęcia: materiały UTW Orneta

11 listopada, mieszkańcy Ornety uczcili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podstawą istnienia każdego narodu jest pamięć z jego przeszłości. W naszej trudnej historii zdarzało się, że próbowano ją nam odebrać.

Pozostaliśmy Polakami dlatego, że każdy z nas pamiętał skąd pochodzi i ile dramatycznych chwil razem przeżyliśmy.

Ważnym elementem narodowej pamięci są pieśni patriotyczne. Dowodzą naszej polskości, budząc wspomnienia rodzinnego domu. Są echem lat minionych.

Pragnąc uczcić pamięć naszych bohaterów narodowych, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ornecie zorganizował 5 Festiwal Piosenki Patriotycznej.

Impreza ta została sfinansowana przez Gminę Orneta, w ramach dotacji na realizację zadań publicznych 2017r. Z pomocą pospieszył nam Miejski Dom Kultury. Dekorację sali wykonała zaś Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie.

Uroczystości związane ze Świętem Odzyskania Niepodległości w Ornecie, rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele farnym. Obok mieszkańców, uczestniczyły w niej władze miasta oraz poczty sztandarowe szkół i wielu organizacji orneckich.

Oprawę artystyczną w kościele stworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4. Po mszy, dalsze uroczystości odbyły się na cmentarzu, gdzie pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty i odśpiewano kilka pieśni patriotycznych.

Specjalnie podstawiony autokar przewiózł następnie uczestników do Miejskiego Domu Kultury, gdzie o godzinie 12:30 rozpoczął się 5. Festiwal Pieśni Patriotycznej.

Wspólnym odśpiewaniem Roty, chcieliśmy pokazać, że patriotyzm, to nie jest pojęcie już wygasłe, nadające się do muzealnego lamusa. Patriotyzm to prawdziwie życiodajna siła, zawsze pulsująca w głębi serc szlachetnych.

Do konkursu zgłosiło się 9 solistów i 1 zespół wokalny z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Mój Dom. Każdy uczestnik wykonał dwie pieśni, oceniane przez następujące jury: Wiktor Chojnacki - przewodniczący, Ireneusz Popiel, Agnieszka Lewandowska, Danuta Jaroń.

Gdy jury zastanawiało się nad ogłoszeniem wyników konkursu, zespół wokalny UTW pod kierunkiem Czesława Rokosza, zabawiał zgromadzoną publiczność śpiewem.

Usłyszeliśmy tak znane utwory jak: Kwiaty polskie, Biały Krzyż, Żołnierz dziewczynie nie skłamie czy Deszcz, jesienny deszcz…

Wyniki konkursu, ogłoszone przez jury, są następujące:
I miejsce w kategorii zespołów - Mój Dom
I miejsce w kategorii soliści dorośli – Krystyna Marcinkiewicz
I miejsce w kategorii soliści młodzież – Julia Zawadzka
II miejsce w kategorii soliści młodzież – Oktawia Bernaś

I miejsce w kategorii soliści dzieci – Maja Dziedzic
II miejsce w kategorii soliści dzieci – Natalia Zawadzka
III miejsce w kategorii soliści dzieci – Hubert Ciok

Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Ciecierska, Wojciech Sytczyk, Aleksandra Jakubowska.

Zdobywcy trzech czołowych miejsc w konkursie nagrodzeni zostali okolicznościowymi statuetkami w kolorze złotym, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Uroczystości związane ze Świętem Odrodzenia, na długo pozostaną w naszej pamięci a dla dzieci i młodzieży, na pewno będą wzorem postawy obywatelskiej.

Dziękując serdecznie wszystkim uczestnikom Konkursu, pragnę już dziś zapewnić, że do obchodów 100. rocznicy tego święta, przypadającej za rok, przygotujemy się jeszcze staranniej.
Prezes UTW w Ornecie Jolanta Badyda
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. o-ta #2382866 | 217.99.*.* 25 lis 2017 19:18

    Cały czas te same dzieci.....innych uzdolnionych w Ornecie nie ma?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages