Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Pejzaże w sercu artystki

2017-11-15 11:01:25 (ost. akt: 2017-11-15 11:31:29)

Autor zdjęcia: WTZ Orneta

Niepełnosprawność nie ogranicza możliwości realizowania ambitnych zamierzeń. Silna wola, naturalność, ale przede wszystkim determinacja w działaniu wzmacnia integracje społeczną i pozwala przekraczać własne granice.

W piątek 3 listopada 2017 r. w Galerii Art-Nova w Ornecie nastąpiło otwarcie wystawy "Pejzaże w sercu artystki". Maria Gucajtis, podopieczna Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych zaprezentowała swój dorobek i doświadczenie artystyczne zdobywane na przestrzeni siedmiu ostatnich lat.

To w warsztacie artystka tworzyła prace przekraczając granice własnej niepełnosprawności, pozbywając się poczucia niesprawiedliwości, a przede wszystkim dowartościowując się, iż pomimo wielu trudności z jakimi się zmaga w życiu codziennym, z ogromną determinacją potrafi przelać na płótno swą wrażliwość, delikatność i radość.

Wystawa przedstawia przybyłym twórczą siłę, wyobraźnię, intuicję oraz serce fotograficznego widzenia świata, przetworzonego przez osobowość i serce Marii.
Wśród prac królują głównie pejzaże, pojawia się również martwa natura, kwiaty oraz portrety.
Prace Marii Gucajtis można podziwiać w galerii Art- Nowa w Ornecie do 27 listopada.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages