Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Harcerska przygoda w Osetniku

2017-07-31 22:29:32 (ost. akt: 2017-08-01 09:20:14)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

W lipcu odbył się kolejny obóz harcerski w Osetniku. Tym razem nad uroczą rzeką Wałszą. Ponad 140 harcerzy pod okiem doświadczonych instruktorów zdobywało doświadczenia w terenie.

To tradycja, że harcerze wybrali właśnie okolice Osetnika na swoje działania. Są one nie tylko piękne, ale też pełne historii. Warto wiedzieć, że w rejonie Osetnika stacjonowały oddziały wojsk, które stoczyły krwawą potyczkę w rejonie wsi Spędy (czerwiec 1807r.).

Dzięki dobrze układającej się współpracy między Hufcem ZHP Orneta, a Stowarzyszeniem Reduta Orneta członkowie tego stowarzyszenie mogli wesprzeć harcerskie działania.

Specjaliści z Klubu Sportowego „Alfa” umożliwili uczestnikom obozu strzelanie z broni pneumatycznej jak również uczyli harcerzy budowy broni, zasad bezpieczeństwa oraz dobrego strzelania. Chętnych było sporo i tylko ograniczony czas instruktorów „zmusił” ekipę z Klubu do odjazdu. Trzeba nadmienić, że Klub ten jest integralną częścią Stowarzyszenia Reduta Orneta.

Dodatkowo miłośnicy rekonstrukcji historycznej (4 pułk jegierski) przygotowali mały obóz z okresu wojen napoleońskich pokazując epokowe wyposażenie, mundury, a także broń. Niestety ze względu na zbyt małe środki finansowe Stowarzyszenie nie mogło przeprowadzić planowanego Historycznego Obozu z dwudniowym żołnierskim szkoleniem.

Stowarzyszenie również demonstrowało praktyczne wykorzystanie podstawowego sprzętu obozowego jakim posługiwali się żołnierze z tamtych czasów. Harcerze wykorzystując swoją kulinarną kreatywność oraz żołnierski sprzęt obozowy przygotowali poczęstunek dla gości zaproszonych na „Dzień VIPa”: władz samorządowych, okolicznych rolników wspierających harcerskie działania oraz rodziców. Trzeba przyznać, że harcerze mają duży potencjał. Przygotowany posiłek był wyśmienity. Gratulujemy.

Część działań harcerzy można obejrzeć w skromnej fotorelacji.

Dziękujemy harcerzom za gościnność, zaproszenie na uroczyste ognisko jak również aktywnego uczestniczenia w harcerskich zajęciach. Niezapomniane wrażenia.

RD
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Robin

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages