Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Biesiada Seniora. Żyją zdrowo i wesoło

2017-07-06 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-06 14:53:45)

Autor zdjęcia: materiały UTW Orneta

IV Biesiada Seniora, zorganizowana przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ornecie odbyła się w Miejskim Domu Kultury pod hasłem "Żyjmy zdrowo i wesoło".

Realizację tego projektu sfinansowano ze środków Gminy Orneta w ramach dotacji na realizację zadań publicznych, z zadania nr 1, obejmującego organizację wydarzeń społeczno – kulturalnych, imprez, spotkań, konkursów i zabaw, adresowanych do mieszkańców gminy Orneta, stanowiących promocję zdrowego stylu życia.

W imprezie tej udział wzięli mieszkańcy Ornety, członkowie Związku Emerytów i Rencistów, Ornecianie i nasi przyjaciele z UTW w Lidzbarku Warmińskim, na czele z panią Jolantą Adamczyk.

O godzinie 15:00 otwarcia Biesiady dokonał zespół wokalny UTW, śpiewając Bałkanicę – będzie, będzie zabawa, będzie się działo… I rzeczywiście, była zabawa, choć nie do samego rana. Zespół śpiewał dalej: "Tyle masz lat, ile w tobie jest zdrowia i sił, tyle masz lat, ile chęci, pragnienia byś żył…"

Zorganizowano dwa konkursy. Jeden kulinarny, promujący zdrowy styl życia i zdrowe pożywienie, a drugi sprawnościowy. O miano najlepszych, walczyli wyłącznie zgromadzeni na sali seniorzy, których oceniała powołana Komisja Konkursowa w składzie: Teresa Naguszewska, Halina Chojecka, Janina Krzyżanowska, Bogusława Hawryluk, Agnieszka Lejkowska, Agnieszka Lewandowska i Grażyna Jóźwiak.

Seniorki, kręcąc kółkami hula hop pokazały, że wiek nie ma tu żadnego znaczenia i można kręcić kółkami nie tylko w pasie ale i na szyi oraz na rękach. Zabawa była wyśmienita.

Najlepszą w tej konkurencji okazała się Maria Maziuk. W nagrodę otrzymała miękki, puszysty koc. II miejsce zajęła Pani Halina Wąsowicz, otrzymując w nagrodę gustowny zestaw ręczników. Za III miejsce, Pani Alicja Kilimnik dostała również ręczniki.

Wyróżnienie w tej konkurencji przypadło Pani Henryce Rudzkiej. W ostatniej konkurencji zręcznościowej uczestniczyło 5 zawodników i wszyscy otrzymali w nagrodę tańczące laleczki.

Konkurs kulinarny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do oceny jury przygotowano 10 dań dietetycznych. Wybranie najlepszego, stawiało Komisji Konkursowej nie lada zadanie, gdyż kulinarne przysmaki próbowali również obecni na sali uczestnicy imprezy.

Najwyższa ocena przypadła roladkom z cukinii z fetą, które przygotowała Pani Bożena Piasecka z Henrykowa. Również ona, otrzymała II nagrodę za placki z cukinii. W nagrodę dostała 2 garnki z pokrywą.

Na III miejscu znalazł się smalec z fasoli, przyrządzony przez Panią Bożennę Wocial. Nagrodą dla niej była gofrownica. Jury przyznało ponadto 3 wyróżnienia za susze, miody i szczaw Pani Krystyny Marcinkiewicz oraz pastę brokułową i ciasto z burakami, przygotowane przez Panią Bożennę Wocial.

Pan Wiesław Jóźwiak, prezes Związku Pszczelarzy w Ornecie, w krótkiej prelekcji, zachęcał zgromadzonych do korzystania ze zdrowotnych dobrodziejstw miodu. Przygotował w słoikach próbki ze swojej pasieki aby na miejscu każdy mógł ocenić jego smak.

Obecni na sali uczestnicy Biesiady, siedząc przy stolikach, cały czas częstowani byli kawą, herbatą, różnymi ciastami i kanapkami. Oceniali również smak przygotowanych na konkurs dań dietetycznych. Dużym powodzeniem cieszyły się koktajle owocowe i warzywne przygotowywane na bieżąco przez organizatorów spotkania.

Nad prawidłowym przebiegiem Biesiady czuwała Prezes UTW Pani Jolanta Badyda oraz Viceprezes Pani Grażyna Kmito. Zespołowi wokalnemu akompaniował na akordeonie Pan Czesław Rokosz i na gitarze Pan Grzegorz Waszczyszyn. Występy śpiewaczek nagradzane były gromkimi brawami.

Trzygodzinnej imprezie, niezmiennie towarzyszyła atmosfera udanej zabawy. Ostatnim akordem spotkania były słowa piosenki Tak niedawno żeśmy się spotkali, a rozstania nadszedł czas…
Jolanta Badyda, Prezes UTW

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages