Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Spotkania producentów owoców na Warmii, Mazurach i Powiślu

2017-04-25 10:00:00 (ost. akt: 2017-04-26 12:29:37)

Autor zdjęcia: firma Mirpol

Producenci owoców na Warmii, Mazurach i Powiślu spotkali się w marcu w Ornecie. Teraz planują kolejne spotkanie na maj. Głównym organizatorem jest firma Mirpol, wspierana przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

W Ornecie 7. marca 2017r odbyła się konferencja na temat "Nowe rozwiązania w integrowanej produkcji owoców na Warmii, Mazurach i Powiślu", zorganizowana  przez PPHU Mirpol i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem producentów owoców miękkich z naszego regionu. Nic dziwnego, bo jest bardzo duży popyt na owoce z najczystszego regionu Polski.

Gospodarze konferencji Dyrektor WMODR w Olsztynie Małgorzata Micińska-Wąsik oraz właściciel firmy PPHU Mirpol Mirosław Król, sprawnie poprowadzili konferencję, zapoznając uczestników spotkania z obowiązującymi wymogami dotyczącymi nadchodzącego sezonu produkcyjnego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dr hab. Barbary H. Łabanowskiej, prof. Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Jarosława Barszczewskiego z Yara Poland Sp. z o.o. 

Lokalnym producentom ofertę wsparcia finansowego przedstawił Bank Spółdzielczy Sztum o/Orneta (dyrektor Bożena Kamińska). Konferencja zakończyła się podsumowaniem przez właściciela firmy Mirpol - Mirosława Król.


— Warto dodać, że w związku z nadchodzącym sezonem skupu owoców oraz zmianą warunków monitorowania dostarczania produktów rolnych zgodnie z Zarządzeniem Prezesa Agencji Rynku Rolnego Nr 40/2017/Z z 17 lutego 2017 w drugiej połowie maja będziemy jako firma PPHU Mirpol organizować spotkanie producentów owoców związane z zawieraniem umów spełniających wymogi tej ustawy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. spotYkania #2230781 | 81.163.*.* 25 kwi 2017 11:37

    spotYkania

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages