Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Domeykiada 2017 w ZSO Orneta

2017-03-21 14:50:28 (ost. akt: 2017-03-21 14:54:19)

17 marca 2017roku dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Ornecie przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych - „Domeykiada 2017’”, organizowanego przez Fundację Proyecto Domeyko Polska.

Pytania dotyczyły kultury, historii, literatury, polityki oraz sportu. Pojawiły się pytania o skład guacamole, wyniki mistrzostw świata w piłce nożnej, autora takiego dzieła jak „Życie jest snem” czy – na przykład datę śmierci Fidela Castro.

Konkurs ma na celu przybliżać uczniom szkół ponadgimnazjalnych osobę polskiego badacza Ameryki Południowej Ignacego Domeyko oraz kulturę krajów, w których hiszpański jest językiem urzędowym.

Do konkursu przystąpiły dwie uczennice klasy Ib LO: Julia Matuk i Agnieszka Kowalczuk, które w tym roku szkolnym rozpoczęły naukę języka hiszpańskiego.

W orneckim liceum, w lutym tego roku odbył się podobny konkurs.

Dotyczył on kultury i wiedzy na temat Ekwadoru, Panamy, Hiszpanii i Argentyny. Konkurs ten wygrała uczennica Klaudia Olewniczak, a drugie miejsce zajęła Julia Matuk. Obie są uczennicami klasy Ib LO.

Teraz cierpliwie oczekujemy na wyniki Domeykiady.

Anna Żołądek – nauczyciel języka hiszpańskiego

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: lidzbarkwarminskiwmpl

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages