Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Święto Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Warmii w Ornecie

2017-02-15 14:55:07 (ost. akt: 2017-02-15 15:08:52)

Autor zdjęcia: Magdalena Matusiak

10 lutego, w auli naszej szkoły miało miejsce niezwykłe spotkanie z okazji siedemdziesiątej pierwszej rocznicy powstania orneckiego Liceum Ogólnokształcącego imienia Bojowników o Polskość Warmii.

„Znać wczoraj
działać dziś
tworzyć jutro”


Zacni goście, aura auli, ujmująca formuła i wzruszający motyw spotkania. Wszystko to sprawiło, że w zwykły piątkowy wieczór przenieśliśmy się do krainy wspomnień. Słowo wstępne naszego spotkania wraz z powitaniem gości, należało do dyrektora szkoły, pana Jerzego Janulewicza. Wyraził on radość ze wspólnego spotkania. Wspólnego, bo dzielonego z przyjaznymi jubilatce osobami. Wśród nich nie zabrakło pana starosty Jarosława Koguta i przedstawicieli orneckiej rady miejskiej.

Zacnych gości przeniesiono, w konwencji artystycznej, w przestrzeń wspomnień.

Dobromiejscy chórzyści „Concordii” zgotowali nam artystyczną ucztę z motywem święta jubilatki w roli głównej. W występ artystów wkomponowano motyw zbiorowy odnoszący się do historii naszej szkoły – stanowił go zarys historii jubilatki przedstawiony przez licealistkę Kamilę Stawską.

Inny z wiodących motywów, miał charakter historii w jej indywidualnym wymiarze. Stanowiło go pięknie wyrażone „sprostowanie” pani Walerii Rynkun. Dotyczyło ono młodzieńczej słabości wychowanka pani profesor do … „Klubowego” wejścia w świat dymkiem pisany…

Wystąpienie pani profesor podkreśliło nostalgiczną, acz - nieckliwą atmosferę spotkania. Sprawiedliwość w tym względzie należy jednak także oddać artystom „Concordii”. W niemal dwugodzinnym występie przenieśli nas rozrywkowo – klasycznie – musicalowo – ludowo, a przede wszystkim brawurowo, w swój muzyczny świat. Piękne, klasyczne stroje chóru podkreślały podniosły charakter święta, zaś bosonogi baryton pan Jacek Gryszkiewicz dodawał mu tylko finezji…

Na oszałamiający występ chóru składało się wiele różnorodnych wystąpień. Że wspomnieć tylko solowe - „Ten zegar stary” ze „Strasznego Dworu”, czy „Memory” z musicalu „Koty”, aż po potężnie brzmiące zbiorowe „Dona, Dona” i „Usta milczą…”, które publiczność doceniała owacjami i… wspólnym śpiewem.

Puentę spotkania stanowiło słowo podsumowujące należące do pana dyrektora: „W trakcie świątecznego spotkania poznaliśmy zarys historii naszej szkoły, wspólnie wspominaliśmy i bawiliśmy się. Aby wypełnić przesłanie zawarte w motcie spotkania pozostało nam „…tworzyć jutro”, ale o tym… za rok.

Czekamy na Państwa.

Dziękujemy za wspólne spotkanie.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Warmii w Ornecie

Artykuł Dziennikarza ObywatelskiegoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. absolwent #2202323 | 193.46.*.* 15 mar 2017 08:25

    łza w oku się kręci:) Klasa D górą;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages