Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Ludzi dobrego serca jest wielu...

2017-01-20 09:44:34 (ost. akt: 2017-01-20 09:57:10)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

I tym razem ci bezinteresowni bohaterowie zbierali fundusze na operację dla małego Oliwiera, który walczy z ciężką chorobą. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest kosztowna operacja poza granicami kraju.

13 stycznia w sali widowiskowej MDK w Ornecie obyły się „Koncert charytatywny dla Oliwiera” mający na celu zebrać jak najwięcej środków na pomoc. Nie zabrakło też imprez towarzyszących, w tym aukcje cennych przedmiotów.

Idea zorganizowania pomocy wypłynęła ze strony Młodzieżowej Rady Miejskiej
w Ornecie oraz pani Ani Kiełtyka. To oni stworzyli dynamicznie działający komitet, który przy współpracy z Urzędem Miejskim w Ornecie, MDK w Ornecie, ZHP, strażą miejską, MDK oraz organizacjami lokalnymi przeprowadził skuteczną akcję zbiórki.

W charytatywnym koncercie w którym wzięły udział znane zespoły i artyści:„Planogram”, „Ryba i hlep”, Mariusz Dyba oraz gwiazda „The Voice of Poland” Mariusz Grędziński wraz gitarzystą Marcinem Polakiem.

Wsparcie zaproszonych artystów oraz hojność fundatorów przedmiotów przeznaczonych na licytacje przyczyniło się do zebrania w tym dniu 8556,90 zł. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez sztabu wolontariuszy, który kierował całą akcją.

Gorącą atmosferę tej charytatywnej akcji podtrzymywał niezawodny konferansjer i prowadzący aukcje pan Radosław z MDK w Ornecie.

A było co licytować: loty szybowcem, nurkowanie pod okiem instruktorów
czy też jazda historycznym pojazdem po najciekawszych okolicach Ornety.

Również dużym „wzięciem” cieszyły się płyty i gitara. To właśnie gitara była przedmiotem najostrzejszej walki licytatorów, którą ostatecznie wygrał burmistrz Ornety.

Ogromnym gestem dobrej woli była darowizna 70000 Euro przez Fundację „YOU CAN BE MY ANGEL” z Chicago.

Jak powiedział lider zespołu „Ryba i hlep” : ”(...) to nie tylko koncert muzyki, ale przede wszystkim chęć bezinteresownego niesienia pomocy. Cieszy mnie fakt, że tak licznie przybyła publiczność. To ona zagrzewała nas artystów. Cieszę się, że mogliśmy dołączyć do tego szczytnego celu. Muzyka jest ponad podziałami i właśnie w takich sytuacjach jak dzisiejsza potrafi łączyć społeczeństwo we wspólnym celu”.

- Byliśmy pozytywnie zaskoczeni liczbą ludzi którzy przyszli na koncert. Miejski Dom Kultury pękał w szwach i z bólem odmawialiśmy wejścia na sale. Oczywiście ludzie dobrego serca nawet bez wejścia na koncert pomogli wrzucając do puszki. Sklepik oraz licytacja okazały się strzałem w dziesiątkę. Ludzie byli zachwyceni! Wzruszyła nas okazana pomoc przy szybkiej organizacji koncertu - powiedziała Katarzyna Kowalczyk, Radna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ornecie.

Licząc ostatnią puszkę nie mogliśmy uwierzyć w taką zebraną sumę. Taka suma podbudowała nas do kolejnych akcji. Oczywiście to nasze pierwsze ślady ku pomocy dla Oliwierka, a możemy zapewnić, że będzie ich o wiele więcej.

Główni organizatorzy planują podtrzymać akcję zbiórki środków na leczenie małego Oliviera. Koszt operacji to 400 tys. zł.

Robert DubajCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Robin

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages