Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Ruszył finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2017-01-05 14:35:26 (ost. akt: 2017-01-15 13:37:18)
Lidzbarskie Morsy i Foczki zbierają na WOŚP

Lidzbarskie Morsy i Foczki zbierają na WOŚP

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

W centrum Lidzbarka Warmińskiego trwa... kąpiel. Dwie spore wanny stanęły dzisiaj na Placu Wolności przed godziną 11:00. Można było w nich dołączyć do lidzbarskich Morsów i Foczek.

Kąpiele rozpoczęto o godz. 11:00 ale trwają nadal. Odbywają się rotacyjnie. Morsy i Foczki Lidzbark Warmiński czekają na odważnych. Na razie dołączyła do nich jedna z pań. Kąpiel przeżyła i mogła sobie pogratulować odwagi.

Obok dwóch przenośnych basenów stanęły stoiska z ciepłym żurkiem, ciastami, ciastkami i napojami serwowanymi przez Morsy. Oczywiście nie zabrakło wolontariuszy z puszkami WOŚP.

W tym samym czasie rozpoczęły się otwarte zawody strzeleckie na miejskiej strzelnicy. Wcześniej bo o godz. 10:00 rozpoczął się otwarty turniej tenisa stołowego dzieci i dorosłych "Gramy dla WOŚP" w hali przy ul. Polna 36.

Natomiast po godzinie 12:00 obok baseników na Placu Wolności stanęło też stanowisko startowe biegu na rzecz WOŚP. Biegacze wrzucają 1 złotówkę za jedno okrążenie.

Dzisiaj w Lidzbarku jeszcze w godzinach 15:00 – 22:00 – koncert i licytacje, światełko do nieba w Lidzbarskim Dom Kultury.

Wystąpią lidzbarscy artyści, m.in. ZTL Perła Warmii, Natural Dance, MDK, Blask, przedszkolaki oraz zespoły muzyczne: Postnatura (Olsztyn), Frontal Cortex (Olsztyn), Planogram (Orneta), Black Rose (Bartoszyce).

Orkiestra gra też w Ornecie. Impreza WOŚP w orneckim Miejskim Domu Kultury zaplanowane jest na godz. 16:00. Wystąpią lokalni artyści: Zespół Cortez, Swojaki, Ornecianie, Studenciaki z UTW, wokaliści orneckich szkół, Dance Ola, tancerze z zespołów: TAIGA, Szkoły Tańca „U Mirka”, Hokage”.

Program zakończymy światełkiem do nieba. Wcześniej, bo o godz. 10:00 na rzecz WOŚP w Hali Widowiskowo-Sportowej rozpoczął się II Grand Prix Ornety w piłce siatkowej.

W tym roku finał WOŚP odbywa się ona pod hasłem: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kolorowa tęcza pomocy #2152332 | 195.136.*.* 5 sty 2017 23:32

  Pomocy chorym oraz drodzy darczyńcy , pomocy w organizowaniu WOODSTOCKU i zakupie kilkudziesięciu aut , apartamentów itd. ? Oczywiście wybór należy do Was !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages