Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Burmistrz Ornety spotkał się z mieszkańcami

2016-11-30 09:00:00 (ost. akt: 2016-11-30 09:38:07)
Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel spotkał się z mieszkańcami aby podsumować inwestycje roku 2016 i podzielić się planami na kolejne lata

Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel spotkał się z mieszkańcami aby podsumować inwestycje roku 2016 i podzielić się planami na kolejne lata

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

W czwartek, 24 listopada w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbyło się spotkanie burmistrza Ireneusza Popiela z mieszkańcami miasta i gminy. Włodarz przede wszystkim podsumował inwestycje z roku 2016, ale też odpowiadał na pytania.

Na początek burmistrz Ornety podzielił się dobrą wiadomością — Gmina Orneta otrzymała certyfikat, potwierdzający jej przynależność do grona najlepszych samorządów w Polsce i ma prawo używać określenia "Wzorowa Gmina".

Następnie wymienił inwestycje, które zostały wykonane w mijającym roku: wzmocnienie geotechniczne skarpy przy ul. Młynarskiej w Ornecie, modernizacja systemu grzewczego w budynku szkolnym w Bażynach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, przebudowa budynku oraz zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej - MDK Orneta, remonty: odcinka drogi gminnej Opin – Krosno na długości, nawierzchni jezdni drogi dojazdowej oraz chodnika przy drodze dojazdowej do świetlicy w Woli Lipeckiej, nawierzchni odcinka jezdni ul. Zielonej, nawierzchni bitumicznych oraz chodnika przy ul. Kościuszki, a także utwardzenie terenu między blokami ul. Kwiatowa 1-3, 5-7 i 9-11, remont odcinka jezdni ul. Gdańskiej – ułułożenie płyt drogowych, remont odcinka jezdni ul. Parkowej, budowa chodnika przy drodze powiatowej w Białym Dworze, remont nawierzchni jezdni i chodnika przy ul. Zamkowej w Ornecie, montaż trzech wiat przy Elbląskiej oraz jednej w Henrykowie.

Ireneusz Popiel wspomniał też o inwestycjach, które są jeszcze realizowane i tak: przebudowa, termomodernizacja i zmiana sposobu użytkowania budynku szkoleniowego nr 3 z przeznaczeniem na budynek mieszkalny wielorodzinny wraz z instalacjami zewnętrznymi i węwnętrznymi w Ornecie przy ul. Braniewskiej, modernizacja i zagospodarowanie przestrzenne istniejącego boiska szkolnego przy budynku Gimnazjum nr 2 w Ornecie (ma tam powstać wielofunkcyjne boisko sportowe Orlik lekkoatletyczny), przebudowa drogi gminnej i drogi oraz mostu Drwęcę Warmińską, przebudowa odcinka drogi w Krośnie oraz przebudowa drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką Orneta - Henrykowo - Pieniężno do wiaduktu kolejowego Olsztyn - Braniewo.

Włodarz opowiedział też o planach inwestycyjnych na lata 2017 - 2019. Miasto złożyło między innymi wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych projektu Zagospodarowanie i rozwój przestrzeni publicznych w Ornecie, w okolicach ulic: Ks. Jerzego Popiełuszki, Bażyńskiego i 1. Maja oraz Jeziora Mieczowego. Burmistrz chciałby też zrewitalizować Park Miejski i przejść do kolejnego etapu przebudowy MDK i zmodernizować targowisko.

To oczywiście nie wszystkie plany, którymi podzielił się Ireneusz Popiel. Prezentacja była bardziej szczegółowa a zainteresowanie nią znaczne. Był też czas na pytania i dyskusję.

Do tematu zapewne jeszcze nie raz wrócimy.

Ewa Lubińska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lecner #2124161 | 94.254.*.* 30 lis 2016 18:18

  Burmistrz się już wypowiedział, hejterzy do roboty!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pijany rycho #2124077 | 83.8.*.* 30 lis 2016 16:36

  a strzałka na krzyżówce do Bażyn jak nie mryga tak nie mryga

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages