Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Jubileusz 70-lecia BPMiG w Ornecie

2016-10-17 09:33:48 (ost. akt: 2016-10-17 09:45:39)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

6 października w Sali Ratuszowej Urzędu Miejskiego w Ornecie odbył się Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Ornecie.

Spotkanie rozpoczęła krótka przemowa dyrektora instytucji Elżbiety Suchodolskiej, która podsumowała 70 lat działalności Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Ornecie. Ukazała jak wielką rolę pełnią biblioteki w zwalczaniu analfabetyzmu wśród społeczeństwa, propagując słowo pisane i zachęcając do czytelnictwa. Wystąpienie zakończył cytat z „Imienia Róży” Umberto Eco: „Księgi nie po to są, by w nie wierzyć, lecz by poddawać je badaniu. Mając przed sobą księgę, nie powinniśmy zadawać sobie pytania, co ona zawiera, ale co chce powiedzieć.”

Po przemówieniu głos mogli zabrać przybyli goście i czytelnicy biblioteki. Odważniejsi podzielili się wspomnieniami i anegdotami związanymi z wypożyczanymi książkami i dawnymi pracownikami instytucji – któż ich nie posiada? Każdy, kto choć raz odwiedził wypożyczalnię, bądź czytelnię nie zaprzeczy, że te miejsca wypełnione książkami posiadają niesamowitą atmosferę. W dobie komputeryzacji, której niestety nie da się uniknąć, we współczesności książki drukowane coraz rzadziej trafiają w ręce młodych ludzi.

To stawia biblioteki przed nie lada wyzwaniem.

Zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć niezwykły koncert pod tytułem: „Słowa w muzyce zaklęte”. Występ artystyczny Małgorzaty Grażyny Kurmin oraz Daniela Saulskiego przeniósł widzów w niezapomniany świat parodii i sztuki aktorskiej. W sposób satyryczny duet ten odświeżył wiecznie żywe utwory muzyczne i literackie. Zaprosili widownię do przedniej zabawy nasączonej różnoraką formą dowcipu. Salę wypełniał śmiech zebranych gości, gdy aktorzy odsłaniali kolejne punkty repertuaru. Zaczęło się zbiorowym kichaniem, by następnie przechodząc przez naukę zdystansowania do własnego ciała wspólnie zaśpiewać dobrze znaną kołysankę z dziecięcych lat, czy zatańczyć z pełnym wdzięku dżentelmenem. Niesamowite przeżycie.

Uwieńczeniem jubileuszu był słodki poczęstunek. Każdy z gości mógł zjeść kawałek tortu i obejrzeć wystawę fotograficzną „Wulkaniczne impresje w obiektywie Vanessy Kurmin”. Te przepiękne zdjęcia obrazowały podróż młodej autorki wystawy na wulkan Etna.

Podczas podziwiania fotografii można było osobiście porozmawiać z twórczynią i zaczerpnąć wielu ciekawych informacji o technice, czy inspiracji.

Jubileusz zakończył się późnym wieczorem. Po reakcjach gości można sądzić, iż miło spędzili czas w dobrym towarzystwie i niesamowitej atmosferze. Repertuar duetu aktorskiego sprawił, iż wrócili do domów w świetnych nastrojach.

Agata Nowak (DO)
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w OrnecieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages